Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Muzeju naktī Saeimā varēs izzināt Latvijas valsts tapšanas stāstu

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Muzeju naktī 19. maijā Saeimas namā sestdien ikvienam parlamenta apmeklētājam būs iespēja iepazīties ar Latvijas valsts tapšanas stāstu. Ekspozīcijā «Pie Latvijas šūpuļa: kas dibināja mūsu valsti?» varēs aplūkot animāciju par latviešu ceļu uz savu valsti un izzināt leģendu, kas apvij galdu, pie kura notikusi svinīgā valsts proklamēšana, informē Saeimas Preses dienests.

Ekspozīcijas centrā būs vienīgā vizuālā valsts proklamēšanas liecība - Viļa Rīdzenieka fotogrāfija «Latvijas Republikas proklamēšana 1918. gada 18. novembrī Rīgā» -, kā arī leģendām apvītā mēbele. Nostāsti liecina, ka galds, pie kura toreizējā Rīgas pilsētas Otrajā teātrī (tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī) pulcējušies Latvijas valsts dibinātāji, mūsdienās atrodams Latvijas Mākslas akadēmijā, un šajā Muzeju naktī tas būs apskatāms Saeimas namā.

Apmeklējot ekspozīciju, interesenti saņems īpašas pastkartītes ar zīmīgo fotogrāfiju, kas laika gaitā kļuvusi par valsts pasludināšanas simbolu.

Tāpat apmeklētāji varēs noskatīties animāciju par latviešu ceļu uz savu valsti. Animācija stāsta par to, kā radās apziņa, ka esam viena tauta, un tālākajiem notikumiem, kas vainagojās ar Latvijas Republikas proklamēšanu.

Līdzās ekspozīcijai ikviens parlamenta apmeklētājs īpašā maršrutā pa Jēkaba ielas namu varēs apskatīt parlamenta telpas, tostarp Sēžu zāli.

Pasākuma laikā tāpat kā iepriekšējos gados Saeimas nama viesiem būs iespēja arī ierakstīt savu vārdu sarkanbaltsarkanā karoga digitālā versijā. To var izdarīt ne vien Muzeju nakts laikā, bet arī attālināti no ikvienas vietas pasaulē mājaslapā www.musukarogs.lv.

Ekspozīcijas «Pie Latvijas šūpuļa: kas dibināja mūsu valsti?» ideja tapusi, Latvijas Republikas Saeimai sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Valsts simtgades Jauniešu rīcības komiteju. Ekspozīciju īsteno Latvijas Mākslas akadēmijas studente Alise Sondore.

Ierodoties parlamentā, apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase vai elektroniskā identifikācijas karte), kā arī jāiziet drošības pārbaude. Ģimenēm ar maziem bērniem ieeja parlamentā tiks nodrošināta bez rindas un uzrādot vienu personu apliecinošu dokumentu uz visiem ģimenes locekļiem. Apmeklētājiem ar kustības traucējumiem ieeja tiks organizēta no Jēkaba ielas puses.

Drošības apsvērumu dēļ Saeimas ēkā nav atļauts ienest bīstamus priekšmetus, kā arī ir aizliegts ierasties alkohola vai apreibinošu vielu ietekmē. Tāpat aicinām ņemt vērā, ka parlamentā nedrīkst ienest liela izmēra somas (lielākas par 55x36 cm) un mājdzīvniekus. Apmeklējuma laikā jāievēro pieklājības normas, nedrīkst trokšņot, kā arī ēst ārpus tam speciāli paredzētām vietām. Apmeklētājiem ir jāpakļaujas Valsts policijas un Saeimas darbinieku norādījumiem.

Muzeju nakts ir starptautisks pasākums, kas katru gadu vienlaikus notiek visā Eiropā. Atzīmējot Latvijas simtgadi, Muzeju nakts nacionālā tēma šogad ir «Šūpulis». Saeimas nams notikuma ietvaros apmeklētājiem durvis vērs jau devīto gadu pēc kārtas, un tajā notiekošais pasākums veltīts Latvijas valsts dibināšanai.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu