Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Muzeju naktī apmeklētājiem būs atvērta Rīgas pils

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Šogad Muzeju naktī - 19. maijā no plkst. 19.00 līdz pusnaktij apmeklētājiem būs atvērta Rīgas pils restaurētā un renovētā priekšpils daļa, kurā atrodas Latvijas Valsts prezidenta rezidence, informē Zane Ozola, konsultante stratēģiskās attīstības jautājumos Valsts prezidenta kancelejā.

Latvijas valsts simtgades gadā Muzeju naktī apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Rīgas pils priekšpils daļas reprezentācijas zāles - Ģerboņu zāli, Balto zāli, Sūtņu akreditācijas zāli un Svētku zāli. Apmeklētājiem būs atvērtas arī citas nozīmīgas Rīgas pils telpas - parādes vestibils un kāpnes, Rīgas istaba, Dorotejas istaba, Diplomātu kāpnes un Zilais foajē. Tāpat būs iespēja ielūkoties arī Zaļajā zālē un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes darba kabinetā.

Šogad Rīgas pils viesi varēs apskatīt ne tikai reprezentācijas telpas, bet arī uzzināt vairāk par Valsts prezidenta institūciju un visiem Latvijas Valsts prezidentiem. Ikviens no viņiem ir gan piedalījies Latvijas politiskās vides veidošanā, gan attīstījis Latvijas Valsts prezidenta institūciju.

Muzeju nakts programmu Rīgas pilī plkst. 19.00 atklās Zemessardzes orķestra metāla pūšaminstrumentu ansamblis un saksofonu kvartets. Savukārt visas Muzeju nakts garumā ar muzikāliem priekšnesumiem Baltajā zālē apmeklētājus priecēs Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un skolotāji.

Lai apskatītu Rīgas pili, apmeklētājiem pie ieejas tiks veikta drošības pārbaude. Lūdzam līdzi neņemt liela izmēra somas, pārtikas produktus, dzīvniekus un metāla priekšmetus.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu