Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Cēsīs norisināsies Pirmā Latvijas Tautasdziesmu nakts

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

19. maija vakarā Cēsu Vēstures un mākslas muzejs tradicionālās Muzeju nakts vietā aizsāks jaunu tradīciju – Latvijas Tautasdziesmu naktis, kurās apmeklētājiem būs iespēja saklausīt un arī pašiem izdziedāt tautasdziesmas no tradicionāla dziedājuma līdz postfolkloras ritmiem. Visa vakara garumā paredzēts amatnieku tirdziņš ar darbnīcām bērniem un pieaugušajiem.

«Tautasdziesma ir mūsu tautas identitātes šūpulis, tagadne un ieskats – pamats nākotnei. Tā vēsta par mūsu tradīcijām, māca sadzīvot ar apkārt notiekošo, pieņemt to, kas jāpieņem, saskatīt un saklausīt to, kas esam, kā arī māca izdzīvot. Tas ir mūsu tautas kods,» saka biedrības «Ziemupīte» pārstāve un idejas autore Daina Vanaga.

Uz Lielās skatuves Pils laukumā uzstāsies Lielvārdes folkloras kopa «Josta», tradicionālās dziedāšanas grupa «Saucējas», jaunā un talantīgā dziedātāja Aleksandra Špicberga, spēcīgā vīru kopa «Vilki», atraktīvā un enerģiskā grupa «ImantaDimanta un draugi», latviešu pasaules grupa «Pērkonvīri» un post-folkloras grupu «Iļģi». Lai dziesma nepārtrūktu, būs sasaukšanās, sadziedāšanās, savīšanās un iespējams pat sadejošanās.

«Ar tūkstošgadu spēku mūs stiprina latviešu tautasdziesmas. Ar mīlestību un darbu mūzikā mēs tās stiprinām šodien,» saka koklētāju ansambļa «Balti» vadītāja Valda Bagāta.

ImantaDimanta un draugi
ImantaDimanta un draugi Foto: Publicitātes

Nakts sadziedāšanās un meditācija tautasdziesmās, norisināsies Vecā Cēsu Alus Brūža teritorijā, kur ikviens būs pasākuma un mirkļa veidotājs - ieklausoties, sadzirdot, sajūtot, kā arī iesaistoties ar savu tautasdziesmu, savu spēka dziesmu. Piedalīsies etnomūziķi un folkloras tradīciju pētnieki Aīda Rancāne un Andris Kapusts, koklētāju ansamblis «Balti», muzikālā apvienība «Rāmi Riti» un folkloras kopa «Delve». Mijoties dziesmām, skanēs arī stāstu un ritmu apvienības projekts «Brīnumpasaka», kura pamatā ir latviešu tautas pasaku stāstīšana, ritma instrumenti un kokle.

«Tautasdziesmas ir mūsu identitātes stūrakmens. Kur citur, ja ne Latvijas karoga dzimtenē – Cēsīs - aizsākt jaunu un daudzsološu tradīciju - Latvijas Tautasdziesmu naktis. Mēs, Cēsu muzejs, esam pieņēmuši drosmīgu lēmumu, palūkoties un tradicionālajām muzeju naktīm no cita skatu punkta. Piedāvājam jaunu redzējumu un saturu, akcentējot mūsu tautas nemateriālo kultūras mantojumu, pievēršot uzmanību tā saglabāšanai un nodošanai nākamajām paaudzēm. Mums ir svarīgi mācīt cieņpilnu attieksmi pret mūsu kultūru. Mēs ticam, ka šādi pasākumi sabiedrībai ir nepieciešami, tāpēc aicinām ikvienu 19. maijā satikties Cēsīs, apstāties ikdienas skrējienā un būt kopā ar sev mīļajiem, baudot kvalitatīvu, iedvesmojošu, spēcīgu pasākumu - Latvijas Tautasdziesmu nakti,» par idejas realizāciju Cēsīs stāsta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja Kristīne Skrīvere.

Ieeja pasākumā bez maksas. Pasākums top ar Vidzemes plānošanas reģiona, Valsts kultūrkapitāla fonda un pašvaldības aģentūras «Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs» atbalstu. Pasākumu organizē Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar biedrību «Ziemupīte».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu