Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Liepājā Muzeju naktī daudzpusīga programma

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Sestdien, 19. maijā, Liepājā starptautisko Eiropas akciju «Muzeju nakts» piedzīvos krāšņi un daudzpusīgi. Arī šogad Muzeju naktī no plkst. 19 līdz 01 naktī iesaistīsies ne tikai muzeji, bet arī citas iestādes, organizācijas, biedrības un visi tie, kas vēlas atdzīvināt pilsētu brīnumainā piedzīvojumā, piedāvājot katrā vietā atšķirīgas un saistošas programmas, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Latvijas simtgadē Muzeju nakts tēma ir «Šūpulis» kā katras tautas pastāvēšanas un spēka simbols, izceļot latviskās vērtības, sākot no bērna auklēšanas, latviešu dzīvesziņas un radošu pieeju latviskajam mūsdienās.

Liepājas muzeja dārzā, Kūrmājas pr. 16/18 plkst. 19 notiks svinīga «Muzeju nakts» atklāšana. Īpašā nakts maršrutā kustību sāks vilcieniņš «Libau train», kas pasākuma laikā apmeklētājiem sniegs iespēju nokļūt līdz izvēlētajai «Muzeju nakts» aktivitātes pieturai.

Liepājas muzeja programmā iekļautas radošās darbnīcas bērniem, Liepājas Bērnu un jauniešu centra tautas deju dejotāju, Bārtas un Rucavas sievu priekšnesumi. Ar latvisko dzīvesziņu aicināsim iepazīties lekcijās par šūpuļa simboliku latviešu folklorā, pirts nozīmīgumu, tās tradīcijām un ekspresizstādē «Čuči guli mazbērniņš».

Liepājas neatkarīgais teātris rādīs dzejas uzvedumu «Kā zagšus», Agnese Kuplēna un draugi aicinās dziedāt līdzi latviskām dziesmām. Savukārt Oleksija Demčenko džeza kvartets iešūpos ar šūpuļdziesmām džeza skaņās.

Vakara muzikālā rota – tautas mūzikas grupa «Tautumeitas», bet noslēgumā uzstāsies postfolka apvienība «Saule i tuvāk». Muzeja dārzā darbosies restorāna «Oskars» brīvdabas kafejnīca un bērnus priecēs sapņainas piepūšamās atrakcijas un vēlā vakara stundā ziepju burbuļu šovs.

«Tautumeitas»
«Tautumeitas» Foto: Publicitātes

Liepājas muzeja ekspozīcijā «Liepāja okupāciju režīmos» K. Ukstiņa ielā 7/9 valdīs cita noskaņa – Latvijas atdzimšanas šūpulis. Apmeklētājus aicināsim aizdomāties par dziesmas spēku, dziesmotās revolūcijas laikā.

Astoņdesmitie gadi pakāpeniski aizveda līdz brīvības atgūšanai. Ekspresizstādē «Brīvība radio viļņos» un «Mirkļi no «Liepājas dzintara»», filmas triloģijas «Savējie sapratīs» demonstrācija ļaus piedzīvot atdzimšanas spēku.

Lai papildinātu tā laika izjūtas, Liepājas Valsts tehnikuma radošās darbnīcas «Trakie astoņdesmitie» piedāvās vizuālā tēla pārvērtības, uz skatuves apvienība «Grupa 5» dziedās grupas «Līvi» dziesmas, uzstāsies Kristīne Locika, Kristaps Sudmalis un Linda Ločmane ar programmu «Tevi vien mīlēt», pēc tam ikviens aicināts iejusties astoņdesmito gadu diskotēkas atmosfērā – DJ Mārcis Grīnbarts.

Pirmo gadu Muzeja nakts akcijā piedalīsies galerija antikvariāts «Romas dārzs» un radošā telpa «Austras istaba». Kultūras namā «Wiktorija» tiks demonstrēts mēmais kino.

Izdevniecība «Kurzemes Vārds» ver durvis un aicina uz lasījumiem (iecienītā rubrika «Pa drāti vēstī lasītājs», vēsturiskas publikācijas, smieklīgākās kļūdas), doties ekspress ekspedīcijā «Tipogrāfijas ceļš» vai tikties ar žurnālistiem, pagalmā - mūzika, ugunskurs, dziesmas.

Savā īpašā nakts gaisotnē un ekskursijās par, ap un zem Pētertirgus, kā arī bijušajā policijas ēkā aicinās «Liepājas Pētertirgus».

Mūzikas baudītājiem Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) sadarbībā ar koncertzāli «Lielais dzintars» piedāvā Muzeju nakts Jamm, kurā piedalīsies LMMDV Melngaiļskolas bigbends un kombo ar solistiem trompetistu Konstantīnu Jemeļjanovu (ASV), dziedātāju Bilu Boudinu (ASV) un dziedātāju Betu Andersenu (ASV), ar pianistu Ābelu Marselu (Kuba, Nīderlande) un dziedātāju Jorlenī (Kaboverde, Nīderlande).

Apmeklētājiem atvērta būs VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2. daļa ar ekspozīciju «Ugunsdzēsības šūpulis», iespēja tikties ar ugunsdzēsēju glābēju palīgu lapsēnu Guni un ugunsdzesēju glābēju Guntiņu, kopā ar viņiem piedaloties dažādās aktivitātēs.

Šeit ekskursijas vadīs daļas komandieris un notiks filmas «Glābēji» demonstrācija. Būs īpaši izgaismots Liepājas 2. daļas šļūteņu tornis. Jaunliepājā uz tikšanos aicina Mārtiņš Krūmiņš savā galerijā, bet zinātkāres centrs «Zinoo» veiks eksperimentu izrādes.

Nesteidzīga atmosfēra valdīs BB wakeparkā, kur būs brīvdabas kino - dažādas veikborda un sērfa īsfilmas svaigā gaisā, priežu ieskautā mežā, ko baudīt šūpuļtīklos un pufos - ugunskurs un karstas pirtiņas, kā arī baļļas relaksācija.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu