Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ar plašu pasākumu programmu atzīmēs Arhitektūras nedēļu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Latvijas Arhitektu savienība

No 14. līdz 19. maijam Arhitektūras gada balvas 2018 ietvaros norisināsies Arhitektūras nedēļa, ko iezīmēs dažādi ar arhitektūru saistīti pasākumi. Arhitektūras nedēļas mērķis ir veicināt diskusiju par to, kas ir laba arhitektūra, izcelt iepriekšējā gada izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un veicināt plašākas sabiedrības iesaisti dažādos ar arhitektūru saistītos procesos.

Šā gada Arhitektūras nedēļas un Latvijas Arhitektūras gada balvas vienojošā tēma ir būvkultūra (baukultur). Būvkultūras idejas pamatā ir diskusija par to, kādēļ nepieciešama laba, kvalitatīva un kultūrvidei atbilstoša arhitektūra, un kāda ir ikviena cilvēka nozīme apkārtējās vides veidošanā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 atlases un arī fināla žūrijas pārstāve Dagnija Smilga komentē: «Laba arhitektūra ne vienmēr ir saistīta ar līdzekļu daudzumu naudiskā izteiksmē, bet gan ar domāšanas veidu. Mēs dzīvojam kopīgā ideju telpā - no zemes dzīlēm līdz cilvēku veidotajai videi. Plašs telpisko nozaru, industriju un infrastruktūru spektrs, darbojoties kopā ar sabiedrību vai indivīdu, rada dzīves norišu telpisko ietvaru. Kad visām iesaistītajām pusēm ir kopīga vērtību skala, tā ir iedvesmojoša augsne, lai rastos laba arhitektūra.»

Arhitektūras nedēļa sāksies 14. maijā, kad Jaņa Rozentāla laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklās Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 konkursam nominēto darbu izstādi. Izstādē būs apskatāmi deviņi atlases žūrijas izvirzītie pusfinālisti – Latvijas arhitektūras nozares izcilākie projekti, kuri pabeigti pēdējā gada laikā.

Latvijā ieradīsies Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 fināla starptautiskās žūrijas pārstāvji, lai visas nedēļas garumā klātienē vērtētu nominētos objektus. Fināla žūriju veidos Eiropas arhitektūras skolas pārstāvji, kuri labi pārzina gan pasaules, gan Latvijas kontekstu.

Šogad jau astoto reizi tiks pasniegta arī bērnu balva arhitektūrā «Zirnis», tāpēc arhitektūras nedēļas notikumu sēriju papildinās brīvdomīgās izglītības projekta «Skolnieks pētnieks pislētnieks» organizētās bērnu balvas arhitektūrā žūrijas tikšanās un 2018. gada «Zirņa» izvēle. Tā notiks 17. maijā, Latvijas Arhitektu savienības namā.

18. maijā K.K. fon Stricka villā no 16.30 līdz 19.30 plānotas publiskas arhitektu un arī citu nozaru profesionāļu lekcijas.

Lekciju sēriju iesāks atlases žūrijas pārstāves un Latvijas Jaunā teātra institūta vadītājas Gundegas Laiviņas lekcija latviešu valodā «Gaistošā telpa», kurā tiks runāts par telpas organizācijas principiem, kas ir svarīgi gan teātrī, gan arhitektūrā. Nākamajā lekcijā «Ekstra(ordinārs)» pašmāju arhitekte un viena no Cīrihē bāzēta «Hosoya Schaefer Architects» biroja vadītājām Dagnija Smilga runās par savu pieredzi, praktizējot Šveicē un Baltijā, un sīkāk iedziļināsies kopīgajās vadlīnijās un arhitektūras rīkos, kas var palīdzēt Eiropas kopainā sasniegt augstas kvalitātes būvkultūru jeb pašu cilvēku veidoto vidi. Turpinājumā jaunās paaudzes neatkarīgais arhitekts, lietuvietis Lins Lapinsks (Linas Lapinskas) lekcijā «Spoguļu zāle» runās par simtgades perspektīvu reģionālismā – par ceļu uz nacionālo identitāti un autentiskumu arhitektūrā. Lekciju sēriju noslēgs arhitekta, urbānista un Parīzē bāzētā arhitektūras biroja «Studio Muoto» vadītāja Īva Moro (Yves Moreau) lekcija «Arhaiskā modernitāte», kurā arhitekts runās par otro modernisma laikmetu un to, ka inovācija ne vienmēr ir saistīta ar tehnoloģisko progresu. Starptautisko profesionāļu lekcijas norisināsies angļu valodā.

Reģistrējies šeit

Arhitektūras nedēļas pasākumu sēriju noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas notiks 18. maija vakarā 19.00 K.K. fon Stricka villas dārzā. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuri ir tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā - zelta un sudraba ananasus.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu