Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Artūrs Skrastiņš: Pašapziņas neesamība palīdz sevi uzturēt formā

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

Intervijā ar žurnālu «Ieva» teātra un kino aktieris Artūrs Skrastiņš atklāja, ka viņam, neskatoties uz panākumiem un pieredzi, joprojām ir problēmas ar pašapziņu.

«Godīgi sakot, es nevaru iedomāties, kā būtu, ja man ar pašapziņu būtu viss okei. Tās neesamība palīdz sevi uzturēt formā. Katrreiz, jaunu lomu sākot, man šķiet - es nekas neesmu. Bet katra jauna loma... Tu meties nezināmajā, nezini, ar ko tas beigsies, nezini, vai izdosies dabūt laukā āderi. Ir reizes, kad neizdodas. [..] Ir kauns par neizdevušos lomu, bet tu kāp, dari, un lēnām tas rats iegriežas. Bet gandarījuma jau ir ļoti maz. Ideāli, ja sakrīt laba loma, labs režisors, tēma, kas mani uzrunā... Tad ir gandarījums. Viena no izrādēm, kur šie komponenti sakrīt, ir izrāde «Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu»,» izdevumam atklāja slavenais aktieris.

Kā zināms, Skrastiņš no 20. aprīļa Latvijas kinoteātros būs redzams režisores Ināras Kolmanes pilnmetrāžas spēlfilmā «Bille».

Latvijas simtgades filma par meiteni ar vērīgo acu skatienu tapusi pēc populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna «Bille» motīviem. Bez izskaistinājumiem un saldas cukura glazūras tā vēsta par cilvēkbērna dzīvi un izaicinājumiem 30. gadu Latvijā. Tā ir filma par bērnību gan lieliem, gan maziem, kas atgādina, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt brīnumus. Nesaņemta mīlestība ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka esi savādāka, nespēj atņemt Billei sapņus, viņa nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kad mazajai meitenei šķiet, ka mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille ir apņēmības pilna kopā ar draugiem atrast sapņu zemi Leiputriju.

Galveno Billes lomu atveido Rūta Kronberga. Billes mātes lomā iejūtas Elīna Vāne, tēva - Artūrs Skrastiņš, bet vecomāti tēlo Lolita Cauka. Filmā piedalās arī Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika un citi pazīstami latviešu aktieri.

Filmas uzņemšana norisinājusies visā Latvijā: gan Rīgā - autentiskajā rakstnieces bērnības mājā Vārnu ielā, gan Vecrīgā, Sarkandaugavā un Maskavas forštatē, gan Tērvetē, Tukuma apkaimē, Baldonē, Gulbenē un citur.

Filma tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo Kino centru, Lietuvas Kino centru, Čehijas Kino centru un Latvijas, Lietuvas un Čehijas kino profesionāļiem. Pamata finansējums saņemts Latvijas Nacionālā Kino centra programmā «Latvijas filmas Latvijas simtgadei». Filmas izplatītājs Latvijā ir «UzKino».

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu