Top vērienīga Ditas Lūriņas jubilejas izrāde

TVNET
Top vērienīga Ditas Lūriņas jubilejas izrāde
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dita Lūriņa
Dita Lūriņa Foto: publicitātes

16. aprīlī Ditai Lūriņai būs apaļa jubileja, un tai par godu jau 10. un arī 16. aprīlī tiks izspēlēts koncertstāsts «Tango bez asinīm», informē Nacionālajā teātrī. Uzveduma pamatā ir Alesandro Bariko stāsts «Bez asinīm». Koncertstāsts «Tango. Bez asinīm» uz Nacionālā teātra lielās skatuves savedīs kopā mūzikas pasauli, kaislību uz deju, teātra azartu, sapni par lidošanu un meklētāju instinktu.

Tā pamatā ir brīva skatuves fantāzija par likteni, karu, dzīvību un nāvi, balstoties dažādu autoru stāstos par Spāniju un pilsoņu karu. Paldies par iedvesmu Ernestam Hemingvejam, Artūram Kestleram, Alesandro Bariko un Antonio Mačado, kā arī Lorkas atrastajai duendei.
Skanēs gan spāņu tautas mūzika, gan mūsdienu ritmi, arī dažādas valodas krāsainībai.

«Mans teātris manā dzimšanas dienā man pasniedz vislielāko dāvanu - brīvību. Brīvību izvēlēties, ar ko kopā doties šajā brīvības piedzīvojumā. Brīvību izvēlēties stāstu, tēmu, skanējumu, sajūtas un paņēmienus. Un uzdāvinājis laiku. Laiku manā vismīļākajā spēles laukumā pasaulē - uz Nacionālā teātra lielās skatuves. Un savu brīvību es svinēšu koncertstāstā «Tango bez asinīm». Esmu laimīga, ka kopā ar mani mesties nezināmajā ir piekritis viens no Latvijas labākajiem un daudzpusīgākajiem dziedātājiem Daumants Kalniņš un četri fantastiski mūziķi no ansambļa «Undertango». Nacionālajam teātrim un arī man personīgi ir jau sena radošā draudzība gan ar Daumantu, gan «Undertango». Uzskatu, ka veiksmīgas sadarbības jāturpina un jāveicina. Un, protams, jāveido arī jaunas, tādēļ šai reizē mums pievienosies jauns saspēles partneris - perkusionists un bundzinieks Kaspars Kurdeko. Svinēt svētkus ir skaisti. Savās mājās - savā teātrī - vienkārši izcili. Tādēļ aprīlī svinēšu savus 40. Maijā būs «Man 30 gadu». Novembrī kopā ar visu Latviju - 100. Tāda nu ir tā teātra burvība un priekšrocība. Cik vajag - tik ir!» – priecājas Dita Lūriņa.

Koncertstāstā piedalās: aktrise Dita Lūriņa, dziedātājs Daumants Kalniņš, ansamblis «Undertango» - Evita Dūra-Andersone, Mārtiņš Zilberts, Gidons Grīnbergs, Viktors Veļičko, perkusionists Kaspars Kurdeko, aktieri Raimonds Celms un Ance Kukule, dejotāji Agnese Vanaga un Andris Kačanovskis, riggeri Indulis Šverns un Uģis Čakars.

Deju un kustību režisore Agnese Vanaga, mūzikas režisore Zane Dombrovska, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video mākslinieks Toms Zeļģis, konsultante Aina Matīsa.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu