Juris Kaukulis un «JJO» publicē jaunā albuma tituldziesmu - «Ieviņa»

TVNET
Juris Kaukulis un «JJO» publicē jaunā albuma tituldziesmu - «Ieviņa»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Mūziķis Juris Kaukulis un jaunā folka apvienība JJO (Jauno Jāņu orķestris) publicē gaidāmā studijas albuma otro vēstnesi – tituldziesmu «Ieviņa» un tās video. Jaunā albuma atklāšanas koncerts jau 30. aprīlī mūzikas namā «Daile».

«Ieviņa» ir dziesma, kas ziemas vidū rakstīta par pavasari – pilna jūtām, vēlmēm un gaidām. Beidzot ledus ir kusis, sēklas sprāgst gaisā, ārā dodas jauna dzīvība, un arī mūsu «Ieviņa» vienos ziedos nāk arī pie jums,» par jauno dziesmu saka mūzikas autors Juris Kaukulis.

«Cerības par siltu vasaru. Cerības, ka dēstītie stādi ziedēs un nesīs cerētos augļus – tāda ir šī dziesma, tāda ir mūsu «Ieviņa». Tas ir brīdis, kad tu jau ar vienu nāsi jau jūti - kaut kur tālumā smaržo jāņuguns. Reizē līdzi zogas skumjas, jo ir skaidrs, ka viss ir gaistošs, arī pavasaris. Dziesma rakstīta ilgākā laika posmā, meklējot gan tās skanējumu, gan visa JJO otrā albuma kopskaņu. Mūsu ansamblis vēl ir jauns un pavasarīgu ideju pilns, un tieši «Ieviņa» raksturo visu jaunā albuma skanējumu kopumā,» turpina J. Kaukulis.

JJO albuma tituldziesma «Ieviņa» tāpat kā viss gaidāmais studijas ieraksts, skan latvju dainu vārdos. Tos grupa lietojusi kā dzejiskas emociju zīmes, iedzīvinot tautasdziesmas jaunā mūzikā. Kompozīciju ieskaņojuši un aranžējuši visi «JJO» mūziķi: Juris Kaukulis (balss, ģitāra), Artis Orubs (sitaminstrumenti), Kaspars Tobis (akordeons), Ieva Strode (balss, vijole), Valērijs Cīrulis (balss, mandolīna) un Andris Veinbergs (bass). Producents – Aldis Zaļūksnis.

Dziesmai «Ieviņa» tapis arī režisora Ritvara Blukas filmēts video. Par atbalstu video tapšanā grupa sirsnīgi pateicas Latvijas Universitātes Konferenču un atpūtas kompleksam «Ratnieki», īpaši Sanitai Reidei-Zēģelei, Edgaram Zēģelem, Olgai Zagorskai un Aleksim Bondaram.

Apvienība «Jauno Jāņu orķestris», dibināta kā grupas «Dzelzs vilks» folkmūzikas atvasinājums, turpina darboties neatkarīgi, nosaukumā lietojot saīsinājumu «JJO». Šogad, sekojot agrāk izdotajam albumam «Kālabad» (2013), kas nominēts balvai «Zelta mikrofons», «JJO» gatavo otro studijas albumu «Ieviņa».

Albuma «Ieviņa» atklāšanas koncerts notiks 30. aprīlī Rīgā, mūzikas namā «Daile» plkst. 19.00. Biļetes uz koncertu pieejamas «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu