«Kino bize» Žana Pjēra Melvila retrospektīva

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: publicitātes

No 26. februāra līdz 4. martam kinoteātrī «Kino bize» franču kino vecmeistara Žana Pjēra Melvila filmu retrospektīva. Nedēļas garumā tiks izrādītas sešas pilnmetrāžas un viena īsfilma no dažādiem režisora daiļrades posmiem.

Līdz sirdstriekai 55 gadu vecumā Melvils paspēja radīt 13 filmas, un visas savā veidā ir izcila talanta apliecinājums. Režisors, kas iedvesmojis franču jaunā viļņa ģēnijus Godāru un Trifo, kā arī vairāku film noir drāmu, trilleru garumā ir kopis putekļu mētelī un platmalē slēptu kriminālās pasaules tēlu, kas, pretstatā buržuāziskajai vienaldzībai aizgūts no Otrā pasaules kara pretošanās kustības cīnītājiem un amerikāņu gangsteriem, tiek atklāta kā cilvēciska, sarežģīta persona kaut kur pa vidu literārās pasaules labajam un sliktajam varonim.

Žana Pjēra Melvila retrospektīvas programmā skatītājiem tiks piedāvāti režisora daiļrades sākuma posma darbi, kas neapzināti savā veidā lika pamatus slavenajam franču jaunajam vilnim - stratēģiskā klusēšana un izvairīšanās kā pretestība kara laika okupācijai lieliskajā debijas pilnmetrāžā «Jūras klusēšana», ko papildinās pavisam agrīna īsfilma «24 stundas klauna dzīvē»; kazino aplaupīšanas trilleris «Spēlmanis Bobs», kas iepazīstina ar Melvila gangstera tēlu; drāma «Leons Morēns. Mācītājs» ar Žanu Polu Belmondo savas karjeras augstumos mācītāja lomā.

Tāpat tiks izrādīti trīs krimināli film noir stāsti: slavenais trilleris «Okšķeris», kurā turpinās sadarbība ar Belmondo kā pavisam neuzticamu zagli; viena no Melvila grandiozākajām un iemīļotākajām filmām «Ēnu armija» par kara laika pretošanās kustības cīnītājiem okupētajā Francijā; un pagrimuša grupējuma zādzības plāns filmā «Sarkanais aplis», kurā varam baudīt režisora darbu ar tā laika vēl vienu vīriešu lomas ikonu Alēnu Delonu.

«Sarkanais aplis»
«Sarkanais aplis» Foto: Publicitātes

Filmas tiks demonstrētas franču valodā ar subtitriem latviešu valodā. Pasākums notiek sadarbībā ar Institut français de Lettonie.

Nepalaid garām!

Uz augšu