Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Operetes teātra izrādes šogad notiks atjaunotajā VEF Kultūras pils zālē

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas Operetes fonda (LOF) izveidotā Operetes teātra izrādes 2018. gadā notiks pēc restaurācijas atvērtajā VEF kultūras pilī, informē LOF pārstāve Diāna Ponaskova. Fonds sola skatītājus priecēt ar operešu izrādēm «Jautrā atraitne» un «Balle Savojā», kā arī mūzikliem bērniem - «Paukojam un Šmaukojam» un «Karlsons».

Operdīva Sonora Vaice norāda, ka pagājušā gada nogalē piedalījās atjaunotās VEF kultūras pils atklāšanas koncertos. «Priecājos par labo akustiku lielajā zālē, tur dziedātājs uz skatuves var justies komfortabli, un ir prieks dziedāt. Operetes kolektīvs būs pirmie, kas izmēģinās atjaunoto orķestra bedri, speciāli Operetes orķestrim tiks atvēlēta paplašinātā orķestra bedre. VEF kultūras pils vēl nav Operetes teātra mājas, bet esmu pārliecināta, ka tuvāko gadu laikā mēs mājas operetei atradīsim,» informēja Vaice.

2. februārī VEF Kultūras pilī notiks Franča Lehāra pasaulslavenās operete «Jautrā atraitne», kas dēvēta par «operešu karalieni», kuras mūzikā jaušama austroungāru-franču gaisotne. Tā stāsta par mīlestību, kas iet pāri laikiem un apstākļu šķēršļiem, un pāri naudas diktētiem likumiem.

Iestudējuma diriģents būs Guntars Bernāts, režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ivars Noviks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa. Pirmo reizi Bogdanoviča lomā debitēs tenors Kārlis Rūtentāls. Hanna Glavari būs Vaice, Danilo - Nauris Indzeris, Valensjenna - Marlēna Keine, Rosiljons - Emīls Kivlenieks, piedalīsies arī Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un citi, kā arī koris, dejotāji un orķestris.

4. martā mazos skatītājus gaidīs zaķēni Pauks un Šmauks nebēdnīgi muzikālajā izrādē «Paukojam un Šmaukojam». «Brodvejas stilā veidotā, pozitīvi uzlādētā dzīvespriecīgā izrāde, kuras libreta pamatā ir Enīdas Blaitonas populārā pasaka un labi zināmās, melodiskās Arvīda Žililnska bērnu dziesmas (»Pulkstens deviņus jau zvana», «Nāc, Pauk, ar īstu drosmi» u.c.), priecēs gan pirmskolas un jaunāko klašu bērnus, gan viņu vecākus un ikvienu, kam patīk azarts, jautrība un ir mīļas bērnības atmiņas,» sola LOF pārstāve.

Izrādes režisors ir Valdis Lūriņš, izteiksmīgu kustību horeogrāfiju veidojis Alberts Kivlenieks, spilgto kostīmu autore ir Jurjāne-Silakaktiņa, Ozolaines meža vides scenogrāfiju radījis Oskars Dreģis. Nebēdnīgo stāstu mūzikā izdziedās Operetes teātra solisti: Valērija Koļago, Laura Purena, Emīls Kivlenieks, Kārlis Rūtentāls, Anastasija Vorobjova, Sabīne Krilova, Emīls Klaužs, Laima Krīgere, Tatjana Kopača, Artūrs Zvirbulis, Vjačeslavs Aleksejevs un Ansis Bētiņš. Izrādēs muzicē arī «Zaķu orķestris» - instrumentālais ansamblis džeza pianista Madara Kalniņa vadībā.

9. martā uz VEF Kultūras pils skatuves virmos enerģiski jauneklīga dzīvesprieka dzirksts, akcentē Ponaskova. Romantiski valši mīsies ar džeza stilistiku un tango, divdesmito gadu deju mūziku. Paula Abrahama operetē «Balle Savojā» aci priecēs krāšņi tērpi un muzikālā daudzveidība. Iestudējuma diriģents Normunds Vaicis, režisors Gundars Silakaktiņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Noviks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa. Lomās spēlēs Anta Jankovska (Itālija), Puntulis, Ilona Bagele, Koļago, Kivlenieks u.c. operetes solisti. Piedalīsies Operetes orķestris, koris un dejotāji.

Izrādē atspoguļots dekadences laiks Veimāras Vācijā, kad sieviete kļūst par «cilvēku» ar savām tiesībām un profesionālajiem mērķiem, nevis ir tikai sava vīra ēna.

29. martā tikšanās ar iemīļoto pasakas tēlu - Karlsonu muzikālajā piedzīvojumu spēlē bērniem «Karlsons», kas veidota pēc Astridas Lindgrēnes un Ārnes Oita mūzikla motīviem. Lomās spēlēs Koļago, Agris Krapivņickis, Laura Purena, Krilova, Kopača un citi jaunie operetes solisti. Muzicēs instrumentālais ansamblis džeza pianista Madara Kalniņa vadībā. Izrādes režisors Lūriņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Oskars Dreģis, kostīmu māksliniece Juta Ķimenīte.

    Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
    Comments

    Tēmas

    Nepalaid garām!

    Uz augšu