Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

No šodienas visā Latvijā episkā Graubas filma «Nameja gredzens»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Noslēdzot vienu no Latvijas vērienīgākajiem kino projektiem, 17. janvārī plkst. 19 oficiālo pirmizrādi vienlaikus visā Latvijā piedzīvos režisora Aigara Graubas filma – leģenda «Nameja gredzens». «Mums katram ir sava leģenda par Nameja gredzenu – par brīvību, drosmi un izvēli cīnīties par to, kas svarīgs un svēts. Filma būs mūsu stāsts, mūsu leģenda par Zemgales karali Nameju – jaunu, cilvēcīgu, pat mūsdienīgu varoni. Šis stāsts par brīvību ir aktuāls gan Latvijas iedzīvotājiem, svinot mūsu valsts simtgadi, gan tajā sev svarīgas vērtības saskatīs kino cienītāji visā pasaulē,» tā filmas režisors.

«Filma ir Latvijā tapis unikāls projekts gan tās vēriena, gan kvalitātes un starptautiskās radošās komandas dēļ. «Nameja gredzena» stāstu iedzīvina aktieri no Baltijas valstīm, Skandināvijas un Lielbritānijas, katrs ieliekot savu sajūtu par latviešiem tik nozīmīgo leģendu. Mums ir svarīgi šo 13. gadsimta brīvības cīņu stāstu pastāstīt pēc iespējas plašāk un tālāk, tāpēc tas likumsakarīgi pārtapis filmā angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Tā ceram piesaistīt arī plašāku jauniešu auditoriju tepat Latvijā. Būs arī pieejami filmas seansi ar tulkojumu latviešu valodā, tāpēc aicinām skatītājus kinoteātrī rūpīgi izvēlēties sev atbilstošāko seansu,» komentē lentes producents Andrejs Ēķis.

«Nameja gredzena» scenārija autori ir Aigars Grauba un Makss Kinings no Lielbritānijas. Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla «Vikingi». Galvenajās lomās arī būs iespēja vērot arī lietuviešu uzlecošo zvaigzni Aisti Dirziuti un Džeimsu Blūru no Lielbritānijas. Tāpat arī filmā spēlē latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.

Filmas galvenais operators ir Valdis Celmiņš, bet tērpi tapuši mākslinieces Sandras Silas vadībā. «Nameja gredzena» oriģinālā skaņu celiņa autors ir komponists Rihards Zaļupe.

«Nameja gredzens» tapis ar Nacionālā Kino centra atbalstu.

«Ir noslēdzies viens no mūsdienu Latvijas vērienīgākajiem kino projektiem, kas saņēmis apjomīgu valsts atbalstu un finansējumu. «Nameja gredzens» iecerēts kā filma, kas mērķēta ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskai auditorijai. Pirmo reizi Latvijas kino pieredzē galvenajās lomās tiek filmēti Eiropas aktieri ar starptautisku atpazīstamību, arī filmas izvēlētais žanrs sasaucas ar pasaulē jau vairākus gadus aktuālo vēsturisko sāgu žanru. Nav šaubu – ieceres un ambīciju ziņā «Nameja gredzens» ir unikāls projekts Latvijas kino kontekstā, cerams, tas radīs arī starptautisku rezonansi,» uzsver Dita Rietuma, Nacionālā kino centra vadītāja.

Filmas «Nameja gredzens» pirmizrāde notiks vienlaikus visos lielākajos kinoteātros Latvijā: Rīgā, Daugavpilī, Siguldā, Valmierā, Smiltenē, Cēsīs, Ventspilī, Liepājā un Kuldīgā. Ar Latvijas Mobilā Telefona (LMT) atbalstu pirmizrādes apmeklētājiem visās pilsētās būs iespēja pirms filmas no plkst. 18 redzēt LMT viedtelevīzijas tiešraidi no svinīgās prezentācijas Rīgā ar radošās komandas un aktieru līdzdalību.

Biļetes uz filmas pirmizrādi un turpmākajiem seansiem ir pieejamas iepriekšpārdošanā lielāko Latvijas kinoteātru kasēs un interneta vietnēs. Tiešraide no «Nameja gredzena» pirmizrādes pasākuma Rīgā būs skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā, kur, gaidot filmas pirmizrādi uz lielajiem ekrāniem, skatītājiem ir iespēja ieskatīties unikālās filmas «Nameja gredzens» aizkadra epizodēs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu