Latvijā populāri vīrieši piedalās «Movember» kampaņas noslēguma pasākumā

TVNET
Latvijā populāri vīrieši piedalās «Movember» kampaņas noslēguma pasākumā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Toms Svilāns/ publicitātes foto

Ceturtdien, 30. novembrī, bārā «Arena 29» sabiedrībā labi pazīstami vīrieši piedalījās «Movember» kampaņas noslēguma pasākumā, pievēršot sabiedrības uzmanību savlaicīgai vīriešu prostatas vēža diagnostikai.

Pasākuma ietvaros notika sacensības starp abu «Movember Latvija» kustības un fonda dibinātāju Helmuta Bēķa un Aivara Graša komandām un kampaņā iesaistītajiem vīriešiem. Spēlēs piedalījās «Rīgatv24» seja Aivis Ceriņš un «STAR FM Latvia» rīta balss Janis Romanovskis, stand-up komiķi Jānis Skutelis un Nauris Brikmanis, dīdžejs Raitis Rise Menkins, mūziķis un radoša personība Horen Stalbe, spēka vīri Aivars Šmaukstelis un Agris Kazelniks fitnesa čempions Maris Sveiduks, kā arī «Ghetto Games» kustības vadītājs Raimonds Elbakjans.

Ūsu mēnesī novembrī jeb akcijas «Movember» aktivitāšu ietvaros visā pasaulē un kopš 2013.gada arī Latvijā tiek pievērsta uzmanība vīriešu veselībai, jo, kā vēsta Latvijas Urologu asociācijas statistikas dati - Latvijā vidēji ik dienas kāds vīrietis mirst ar prostatas vēzi, it īpaši vecāki par 40 gadiem. Daudzi no slimniekiem pat nenojauš, ka viņiem ir attīstījies vēzis tā pirmajās stadijās, jo sākotnēji sūdzību nav, pašsajūta ir laba, tādējādi šķietami nav iemesla apmeklēt ārstu. Latvijā 2016. gadā reģistrēti 7943 stiprā dzimuma pārstāvji, kas atrodas uzskaitē ar šo slimību. Ik gadu mūsu valstī tiek diagnosticēti vairāk kā 1000 jauni prostatas vēža gadījumi, pagājušajā 2016. gadā 1065 taču pēdējo 10 gadu laikā no prostatas vēža miruši jau gandrīz 4000 vīrieši, no kuriem lielākā daļa ir tieši lauku reģionos, kur ir ierobežota pieeja ārstiem un arī finansiālie resursi, iespējams, neatļauj uzsākt sekmīgu ārstēšanās kursu. Tādēļ pašmāju dibinātā kustība «Movember Latvija» sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju (LLĢĀA) izveidojuši «Movember» fondu, kura mērķis ir sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību visiem vīriešiem Latvijas reģionos, kuri dažādu iemeslu dēļ paši to nevar atļauties.

Palīdzēt finansiāli iespējams ar Ziedot.lv starpniecību, atstājot savu ziedojumu tam īpaši paredzētajās ziedojumu kastītēs akcijas partneru atrašanās vietās vai ar pārskaitījumu.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu