Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijas filmas un projekti Tallinā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: kadrs no filmas

Kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā no 17. novembra līdz 3. decembrim notiek kinofestivāls «Melnās naktis / Black Nights / PÖFF» (17.11.-3.12.), bet 27. novembrī sākas kino industrijas pasākumu programma «Baltic Event», kurā piedalās gan vairāki ar Latviju saistīti projekti, gan Latvijas kino profesionāļi.

Festivāls ir Baltijas reģionā lielākais un sazarotākais festivāls, kurš 2015. gadā izpelnījās A klases festivāla statusu. Tieši 2015. gadā Tallinas festivāla galvenajā konkursā pasaules pirmizrādi piedzīvoja Lailas Pakalniņas spēlfilma «Ausma», un šogad Laila Pakalniņa ir aicināta strādāt galvenajā žūrijā, kur kopā ar sešiem citiem pasaules kino profesionāļiem lems par Grand Prix 10 000 EUR vērtībā un vēl septiņām citām balvām konkursa skates filmām.

Tallinas festivāla galvenajā programmā dažādās sadaļās atlasītas vairākas Latvijas filmas – Aika Karapetjana «Pirmdzimtais» iekļauts Foruma skatē, septembrī Riga IFF pirmizrādītais Viktora Budas «Deju laikmets» programmā JF DOC@Just, dokumentālo filmu sadaļā Doc@PÖFF startē VFS Films starptautiskais kopražojums «Brīnišķīgie lūzeri» (Wonderful Loosers: A Different World), bet programmā Rebels With a Cause – Latvijā un ar Latvijas aktieriem uzņemta franču režisora Siegfried spēlfilma «Riga (Take One)».

«Pirmdzimtais»
«Pirmdzimtais» Foto: Kadrs no filmas

Satelītfestivālā «Poff Shorts» iekļautas divas Latvijas filmas – Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma «Melleņu gari» (programma Sleepwalkers International Competition) un Lienes Lindes spēles īsfilma «Septiņas neveikla seksa reizes» (programmā Late Night Love).

Paralēli Tallinā norisinās arī pasākumu programma industrijas profesionāļiem Baltic Event (27.11.-2.12.), kas šogad notiek jau 16. reizi, un uz to jau ierasti kuplā skaitā dodas strādāt Latvijas kinoprofesionāļi.

Sadaļā Works in Progress, kur producenti iepazīstina kolēģus, filmu izplatītājus un festivālu pārstāvjus ar ražošanā esošām filmām, startēs režisora Dāvja Sīmaņa Simtgades projekts «Tēvs nakts» (studija Mistrus Media), Andra Gaujas nupat iesāktā ambiciozā spēlfilma «Nekas mūs neapturēs» un divas Lietuvas un Latvijas kopražojuma spēlfilmas – «Elpa marmorā» (studija Mistrus Media) un «Dzimtene» (studija Lokomotīve).

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu