Gaismas pilī LKA studentu filmu skate

TVNET
Gaismas pilī LKA studentu filmu skate
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Maija Doveika filmā «Pinokio» (rež. Elita Kļaviņa)
Maija Doveika filmā «Pinokio» (rež. Elita Kļaviņa) Foto: kadrs no filmas

Ceturtdien, 23. novembrī plkst. 17:30 Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) publikai piedāvā jaunāko LKA Nacionālās Filmu skolas studentu īsfilmu izlasi «NFS pirmā parāde». Filmu skate norisināsies LNB Ziedoņa zālē, ieeja ikvienam interesentam – bez maksas.

Nacionālā Filmu skola ir jaunizveidota LKA struktūrvienība, kas oficiāli darbojas kopš 2017. gada 1. oktobra, turpinot kino izglītības tradīcijas, kas Latvijas Kultūras akadēmijā koptas jau kopš tās dibināšanas. LKA NFS vadītājs ir kino režisors Jānis Putniņš.

Filmu skates programmu veido spilgtākie LKA Nacionālās Filmu skolas bakalaura un maģistra programmu «Audiovizuālā māksla» pirmā kursa mācību darbi, kas uzņemti 2017. gadā – divas dokumentālās un sešas spēles īsfilmas. Piecas no tām («Dzeņa pieskāriens», rež. Signe Birkova; «Tētis snauž», rež. Mārcis Miljons; «Pinokio», rež. Elita Kļaviņa; «Augstāk, tālāk, stiprāk», rež. Tīna Zariņa; «Smilšu kovbojs», rež. Marta Elīna Martinsone) bija nominētas šīgada Nacionālajai kino balvai «Lielais Kristaps» labākās studentu filmas kategorijā, savukārt īsfilma «Tu es tout» (rež. Elizabete Mežule-Gricmane) šovasar izpelnījās sudraba godalgu kino un mākslas festivālā «Rojal».

Skatē iekļautajās aktierfilmās spēlē virkne Latvijā pazīstamu aktieru – Maija Doveika, Iveta Pole, Lauma Balode, Aigars Apinis, Inga Apine, Ivars Krasts, Madara Botmane, Kaspars Dumburs u.c.

Programmā iekļauto filmu veidošanu finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

----

Filmu skates «NFS pirmā parāde» programma LNB Ziedoņa zālē 23. novembrī plkst. 17:30

«Dzeņa pieskāriens» (rež. Signe Birkova, 12’)
Sieviete-nindzja cenšas pārcirst saikni ar savu garīgo skolotāju. Filmas vide, personāži, references, simboli, kustības tiešā veidā ir saistītas ar kino vēsturi – 30.-60. gados tapušajām japāņu nindzju filmām. Lomās: Iveta Pole, Lauma Balode, Jānis Putniņš. Operators: Emīls Skrivelis. Montāža: Signe Birkova.

«Vienas vasaras pamats» (dok., rež. Marta Botere, 20’)
Dokumentālā īsfilma vēsta par divu jauniešu - Artūra un Signes – satikšanos, pirmo kopdzīves gadu un sapni par pašu rokām celtu māju laukos. Vasara ir īsa, taču notikumu – daudz.
Operators: Krišjānis Pleiko. Montāža: Paula Popmane.

«Tētis snauž» (rež. Mārcis Miljons, 15’)
Kāda zēna atmiņu stāsts par savu bērnību. Ja vien tās vispār ir atmiņas. Saspīlētās attiecības ar tēvu tā arī nav tikušas atrisinātas, un tās kā melns mošķis sekojušas Mundim visu dzīvi. Vai Mundis atrisinās domstarpības ar tēvu un atradīs mīlestību šajā vīriešu pasaulē?
Lomās: Aigars Apinis, Inga Apine u.c. Operators: Andris Kudors. Montāža: Jurģis Ločmelis.

«Pinokio» (rež. Elita Kļaviņa, 17’)
Gundega ir profesionāla teātra aktrise. Īsi pirms vakarā paredzētās pirmizrādes viņas meitai sākas spēcīgas panikas lēkmes. Gundegai nākas izvēlēties - palikt kopā ar meitu vai doties spēlēt izrādi.
Lomās: Maija Doveika, Laura Žaklīna Bukša. Operators: Aleksandrs Grebņevs. Montāža: Sandra Alksne.

«Augstāk, tālāk, stiprāk» (rež. Tīna Zariņa, 17’)
Sakari, vielas, izklaides un sabiedrība. Jauneklis izdzīvo savu dienu – turklāt ne vienreiz vien. Ar viņu noteikti kaut kas nav kārtībā. Bet kas? Un vai nākamreiz sanāks labāk, tālāk, stiprāk?
Lomās: Gatis Vanags, Elvita Rakštīte, Toms Treibergs u.c. Operators: Andris Kudors. Montāža: Viesturs Butāns, Tālis Tālivaldis Āboliņš.

«Uz laika malas» (dok., rež. Antons Barons, 26’)
Sv. Benedikta ordeņa klostera iemītnieki Lietuvā turpina senāko organizēto mūku tradīciju – dzīvi nabadzībā, šķīstībā un paklausībā. Filmas uzņemšanas grupa devās uz klosteri, lai starp laiku un klusumu dokumentētu mūku ritualizēto dzīvi.
Operators: Dāvids Smiltiņš. Montāža: Paula Popmane.

«Smilšu kovbojs» (rež. Marta Elīna Martinsone, 25’)
Billijs Džo ar draudzeni Darlīnu, tas ir, Janu dzīvo Smiltenē un sapņo kļūt par kantrīmūzikas zvaigzni. Abu attiecībās sākas problēmas, un Billijs nolemj spert neprātīgu soli - pārdot savu dvēseli velnam, lai kļūtu par izcilu mūziķi.
Lomās: Ivars Krasts, Madara Botmane, Dita Lūriņa, Gatis Gāga u.c. Mūzikas autors Edgars Šubrovskis.
Operators: Aigars Sērmukšs. Montāža: Reinis Vilnis Baltiņš, Marta Elīna Martinsone.

«Tu es tout» (rež. Elizabete Mežule-Gricmane, 10’)
Puisis un meitene satiekas vilcienā. Viņu stāsts turpinās cauri vilciena vagoniem. Katra pietura ir vienlaikus jauna diena un jauna satikšanās ar svešiniekiem.
Lomās: Maija Gredzena, Kaspars Dumburs. Operators: Rūdolfs Henčels. Montāža: Dita Virga

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu