18. novembra ceļvedis: VEF, lāpu gājiens un uguņošana

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Mūsu valsts svētkos, 18. novembrī, visas dienas garumā Rīgā un visā Latvijā notiek dažādi pasākumi. Rīgā svētku svinības sākas dienas pirmajā pusē ar svinīgo gājienu un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, tajā piedalās arī Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis un citas valsts augstākās amatpersonas. Pēcpusdienā 11. Novembra krastmalā notiek svinīgā Nacionālo bruņoto spēku parāde, vakarpusē pilsētā notiek lāpu gājiens, sākas festivāls «Staro Rīga». Svētku diena Rīgā noslēdzas ar krāšņu uguņošanu virs Daugavas. Un atceries, 18. novembrī sabiedriskais transports Rīgā bez maksas.

18. novembrī svētku rīts Rīgā sāksies ar ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Doma baznīcā

Plkst. 9.00 – 10.00 Rīgas Doma baznīcā
Ekumeniskais dievkalpojums

Plkst. 10.30 – 11.30 pie Brīvības pieminekļa
Ziedu nolikšanas ceremonija

Foto: TVNET

Plkst. 13.00 11. Novembra krastmalā
Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde.

Vakarā plkst. 19:30 rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pie Brīvības pieminekļa uz svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai, kurā piedalīsies aktieri Maija Doveika, Ieva Puķe, Agnese Cīrule, Juris Lisners, Uldis Anže, Gundars Grasbergs, Raimonds Celms, komponists Mārtiņš Brauns, Rīgas kamerkoris «Ave Sol» un diriģents Andris Veismanis. Plkst. 20.00 klātesošos uzrunās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, un pēc svinīgās uzrunas Brīvības piemineklis izgaismosies īpašā gaismas uzvedumā «99», kas būs viens no gaismas festivāla «Staro Rīga» priekšnesumiem.

Foto: TVNET

«Staro Rīga»

Šogad gaismas festivāls «Staro Rīga» notiks jau 10. reizi, un tas ir viens no Latvijas valsts simtgadei veltītiem notikumiem Rīgā. Festivāls apmeklētājus aicina no 17. līdz 20. novembrim vērot visdažādākās gaismas instalācijas, kas šajās dienās būs apskatāmas no plkst. 17 līdz 23. Būs apskatāmi 35 objekti. «Staro Rīga 2017» iezīmē gaismas ceļu uz Latvijas simtgadi, un festivāla š'a gada tēma ir «Uz zvaigznēm».

VEF kultūras pils

Ar īpašu «Staro Rīga» objektu tiks atklāta atjaunotā VEF kultūras pils. Pils sāks starot mazliet vēlāk, no plkst 19. Tikko atjaunotajā pilī apmeklētāji varēs dzirdēt arī simfoniskā orķestra un solistu Ilonas Bageles, Jāņa Apeiņa, Sonoras Vaices, Raimonda Bramaņa, Daumanta Kalniņa, Intara Busuļa un diriģenta Normunda Vaiča māksliniecisko sniegumu koncertā «Latvija – tava un mana».

Uguņošana

Plkst. 21.00 jau tradicionāli valsts svētkos iedzīvotāji aicināti vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas «Dievs, svētī Latviju!» dziedāšanā un krāšņas uguņošanas vērošanā 11. novembra krastmalā. Svētku uguņošanas dizainu veidojis Kalvis Kalniņš un SIA «International Fireworks Design», savukārt uguņošanas mūzikas autors ir komponists Arturs Maskats.

Kino

18. novembrī kino «Splendid Palace» tiks pirmizrādīta trešā Askolda Saulīša dokumentālā filma par latviešu strēlniekiem «Astoņas zvaigznes». Savukārt 20:30 Jāņa Norda spēlfilma «Ar putām uz lūpām».

www.splendidpalace.lv

Līdztekus šiem pasākumiem Rīgā būs iespēja apmeklēt daudzveidīgus koncertus, kas notiks kultūras centros un koncertzālēs gan pilsētas centrā, gan arī apkaimēs.

Lāpu gājiens

18. novembra Lāpu gājiens ir viena no Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svētku tradīcijām, kas aizsākās 2003. gada 18. novembrī kā tobrīd vēl jauniešu apvienības «Visu Latvijai!» veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Katru gadu šis gājiens pulcē aizvien vairāk dalībnieku, jau kopš 2005. gada iesniedzoties vairākos tūkstošos, bet kopš 2013. gada jau pārsniedzot 10 000 un pamazām kļūstot par emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18. novembra svētku tradīciju. 2016. gada 18. novembrī gājienā devās jau aptuveni 17 000 dalībnieku.

Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Pulcēšanās gājienam Rīgā, pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa (Kr. Valdemāra ielas un Raiņa bulvāra krustojumā) no plkst. 17, kad tur sāksies svētku koncerts.

Lāpu gājiens sāksies plkst. 18.

Ņemot vērā gājiena vērienu, tā norisei tiks slēgta satiksme Kr. Valdemāra ielā un 11. novembra krastmalā, no kuras gājiens tālāk pa Kaļķu ielu virzīsies līdz Brīvības piemineklim.

Svētku koncerti

Ķīpsalas hallē 18. novembrī plkst. 14 un 18 notiks muzikālo apvienību «Raxtu Raxti» un «Auļi» Latvijas svētku lielkoncerti.

Kultūras centrā «Mazā ģilde» notiks koncerts «Dod, Dieviņi, labu prātu», kurā uzstāsies Ieva Parša, Raimonds Tiguls, Staņislavs Judins, Māris Jēkabsons, jauniešu koris «Balsis», kā arī diriģenti Ints Teterovskis un Elīna Čipāne.

Kultūras centrā «Imanta» būs koncerts «Par mums pašiem», kurā dziedās Marija Bērziņa, Ainārs Ančevskis, Ieva Kerēvica, Jānis Aišpurs kopā ar muzikālo apvienību «Vintāža». Kultūras pilī «Ziemeļblāzma» muzicēs komponists Uldis Marhilēvičs, vijolnieks Dzintars Beitāns, solisti Antra Stafecka, Miks Dukurs, Ivo Fomins, instrumentālā grupa un koris «Norise» koncertā «Mēs visi esam ceļš». Koklētāja Laima Jansone klausītājus gaidīs koncertā «Latvijai azotē», kas notiks Kultūras centrā «Iļģuciems».

Svētkiem veltīts koncerti būs arī vairākās koncertzālēs. Latvijas Universitātes Lielajā aulā skanēs mūziķu un vīru koru izpildītie skaņdarbi koncertā «Latvijas vīru koru dižkoncerts», bet Rīgas Latviešu biedrības namā koncertā «Tev mūžam dzīvot, Latvija!» uzstāsies Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas simfoniskais orķestris un jauktais koris diriģentu Jāņa Baltiņa un Ulda Kokara vadībā. Rīgas Stradiņa universitātes aulā iedzīvotāji gaidīti koncertā «Spēka dziesmas Latvijai», kurā uzstāsies Rēzija Kalniņa, Olga Dreģe, Lilita Ozoliņa, Ieva Akuratere, Aija Andrejeva, Alex un Atis Ieviņš, kā arī instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā.

Rīgas svētku pasākumu detalizēta programma publicēta tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.

www.kultura.riga.lv

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu