Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Grupa «Bez PVN» 14 stundās radījusi veltījumu savai bērnībai

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Pēc pāris gadu klusēšanas viena no populārākajām latgaliešu mūzikas apvienībām «Bez PVN» laiž klajā jaunu video dziesmai «Golds iz ustobys» («Galds bēniņos»).

Videoklips «Golds iz ustobys» tapis Kārsavas kultūras namā – vietā, kur 2003. gadā latgaliešu mūzikas grupa «Bez PVN» sāka savu darbību. Filmēšanas process vienas diennakts laikā ilga 14 stundas, kas grupai ir jauns filmēšanas rekords. «Bez PVN» dalībnieki, kuri paši ir arī video idejas autori, saka: «Dziesmas videoklips ir veltījums mūsu bērnībai un lietām, kas kaut kad bija ļoti nozīmīgas, bet tagad jau aizmirstas. Ir jāatceras, ka arī tas, kas ar katru no mums notiek tagad, kaut kad būs tikai pagātne. Iespējams, arī nolikta istabas bēniņos…»

Grupa priecājas, ka videoklipu novērtējuši ne tikai atbalstītāji, bet arī citi mūziķi. Savā Facebook kontā grupas «The Sound Poets» līderis Jānis Aišpurs, daloties ar video, piebildis: «Jaudīga, skaista, patiesa un uzrunājoša dziesma! «Bez PVN», noņemu cepuri jūsu priekšā! Malači!!! Un šis ir stāsts par to, ka nav svarīgi, kādā valodā tu dziedi – latviešu, latgaļu, poļu, angļu vai kādā, ko zina vien pāris cilvēki uz zemeslodes un tu nesaproti ne vārda. Mūzika runā no sirds uz sirdi! Vīri, mana cieņa jums!»

Videoklipu filmējusi «Studija 3KM» – Jānis un Sandra Rimicāni, dziesmas «Golds iz ustobys» vārdu un mūzikas autors ir Guntis Rasims, dziesmas ieraksts veikts studijā «Reiga», tās aranžējumu veidojusi grupa «Bez PVN», bet mix – Krišjānis Geidāns, māsteru – Kaspars Ansons. Saglabājot intrigu, grupa piebilst, ka jaunais videoklips nav vienīgais, kuru vēl šogad «Bez PVN» plānojuši atrādīt.

Grupas «Bez PVN» sastāvā darbojas: Kristaps Rasims (balss, elektriskā ģitāra), Guntis Rasims (balss, akustiskā ģitāra), Juris Vucāns (balss, metalofons, citi instrumenti), Valdis Vucāns (bass) un Normans Bārbals (bungas). Grupa savas darbības laikā izdevusi divus albumus («Pyrms vuorda…» un «Reits»), uzstājusies konkursos, lielākos un mazākos pasākumos un festivālos, bijusi vairāku Latgaliešu kultūras gada balvu «Boņuks» laureāte, kā arī saņēmusi atzinību gan «Muzikālajā bankā», gan savulaik Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvā. Tāpat «Bez PVN» aktivitāte ir bijusi iedvesma daudziem citiem jaunajiem Latgales mūziķiem sākt muzicēt un rakstīt dziesmas latgaliski.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu