Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

DDT aicina uz Meikšāna, Eihes un Sīļa oriģināldramaturģijas īsizrādēm

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Deinats/ Dailes teātris

4. novembrī plkst. 16, 18 un 20 «Dirty Deal Teatro» (DDT) norisināsies DDT desmitgades svinību īsizrāžu cikla otrais pasākums - Viestura Meikšāna, Mārtiņa Eihes un Valtera Sīļa radītās īsizrādes.

2017. gada augustā «Dirty Deal Teatro» svinēja savu desmito dzimšanas dienu. Viens no svinību īpašajiem notikumiem - DDT mākslinieku veidotu oriģināldramaturģijas īsizrāžu cikls, savu norisi turpina visas 2017/2018 teātra sezonas garumā. 4. novembrī teātris aicina uz otro cikla pasākumu - trim īsizrādēm, kuras veidojuši vieni no zināmākajiem Latvijas teātru režisoriem - Viesturs Meikšāns, Mārtiņš Eihe un Valters Sīlis.

Īsizrāžu cikla ietvaros, reflektējot par pēdējo desmit gadu laikā piedzīvoto un radīto, vairākas teātra mākslinieku komandas apkopo pieredzi un iztēli, mēģinot iezīmēt nākotnes perspektīvas mikro un makro pasaulēm, kurās mītam, domājam un darām. Aicinot kopīgi meklēt atbildes uz jautājumiem - kādi mēs bijām, kādi esam un kādi būsim? Cik daudz mums visiem kopīgā un cik atšķirīgā?

«Izrādes nosaukums - «Šangri-la.» Starp vārdiem ir klusums, ap tinti ir baltums, aiz kartēm ir tas, ko kartēs nevar ielikt. Izrāde par visu to, kas ir nezināms, līdz ar to dzīvs, radošs, mūs ietekmējošs. Šī ir izrāde par vēlmi apzināti apmaldīties nezināmajā,» tā Viesturs Meikšāns.

«Vai mēs varam iztēloties, kur mēs būsim pēc desmit gadiem? To ir ļoti grūti skaidri pateikt. Tādēļ šajā darbā atgriezīsiemies 10 gadu senā pagātnē un mēģināsim saprast, kas nodarbināja mūsu prātus. Ar kādu informāciju un vērtībām mēs dzīvojām tajā laikā, un vai tad bija iespējams paredzēt kādi būs nākamie desmit gadi,» tā Valters Sīlis.

«Piecpadsmit minūtes kopā ar meitu uz vienas skatuves. Caur Vērdiņa dzejoļiem ieraudzīt manas un Mares pasaules izpratnes atšķirības. Par labo un par apsolīto,» tā Mārtiņš Eihe.

Svinību pasākumi tapuši ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas valsts simtgades pogrammas un ES programmas «Radošā Eiropa» atbalstu.

Adrese: Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12, k-2

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu