Noklausies: Hipstokrātija «Ziemas aukstais sniegs»

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Publicitātes foto

Atzīmējot latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. gadadienu, radio «Naba» šonedēļ publisko otro kompozīciju ar nosaukumu «Ziemas aukstais sniegs» no topošās izlases – «Veidenbaums. Vaidi un Gaidi.» Izlasē būs apkopoti šajā vasarā tapušie ritmiskās mūzikas ieraksti ar Eduarda Veidenbauma vārdiem.

Paši mūziķi saka: «Piedalīšanās šajā projektā bija izaicinājums. Izvēlēties priecīgāko tekstu no depresīvajiem Eduarda Veidenbauma dzejoļiem jau likās sarežģīti. Ne mazāk sarežģīti bija šo tumšo dzeju pielaikot priecīgam muzikālajam pavadījumam. «Nāve, zārks un kapi» tas viss, kad ārā spīd saule un ir karsti. Mūsu vasaras pacilātais noskaņojums, sintezējot ar Veidenbauma tumšo dzeju, nepārkāpjot projektā noteiktajām žanriskajām robežām, radīja kompozīciju «Ziemas aukstais sniegs».»

E.Veidenbauma atstātais intelektuālais mantojums - īpaši dzeja - ir pamatā ritmiskās mūzikas izlasei, kuru veido šī brīža aktuālie alternatīvās un elektroniskās mūzikas pārstāvji. Pirmatskaņojumi vairākām kompozīcijām jau bija dzirdami Radio «Naba» ritošajā studijā – īpašajā Baltās nakts tramvajā. Albuma atvēršanas pasākums gaidāms šajā rudenī.

Izlasē būs dzirdamas dzejas ritmiskas interpretācijas, kuras veidojušas muzikālās apvienības: «MMMM», «Martas Asinis», «Tehnikums», «Hipstokrātija», «ISMS», «Čipsis un Dullais», Roberts Gobziņš un Westbam (Vācija), «Podruga», «TV Maskava», «Kodek», «Ir OK», «Āres» kopā ar Eviju Vēberi, «Rāva», kā arī mūziķis Jānis Irbe.

Albumu izdod NABA MUSIC / MELO RECORDS ciklā, kas veltīts dažādām Latvijas vēsturē un ideju vēsturē spilgtām un nozīmīgām personām. Šajā ciklā līdz šim izdots - Latvijas neatkarīgās mūzikas oriģināldziesmu izlase ar Aspazijas tekstiem «Pretējības» un instrumentālās mūzikas izlase, kas tapusi iedvesmojoties no Jaņa Rozentāla gleznām «Janis Rozentāls. Bez vārdiem».

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu