Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Venēcijas biennāles metu konkursā uzvar «Latvijas Jaunā teātra institūts»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: LETA

Kultūras ministrijas izsludinātajā metu konkursā – «Latvijas ekspozīcijas idejas koncepcija un īstenošana Venēcijas biennāles 16. Starptautiskajā arhitektūras izstādē» - konkursa žūrijas komisija noteikusi uzvarētāju biedrību «Latvijas Jaunā teātra institūts».

«Metu konkursa mērķis bija izvēlēties saturiski augstvērtīgāko un izcilāko dizaina risinājuma metu Latvijas ekspozīcijas īstenošanai, lai nākamajā gadā reprezentētu mūsu valsts laikmetīgo arhitektūru un arhitektūras mantojumu Venēcijas biennāles 16. Starptautiskajā arhitektūras izstādē,» saka žūrijas komisijas priekšsēdētājs Nacionālās arhitektūras padomes priekšsēdētājs, Arhitektu biroja «Arhis arhitekti» līdzīpašnieks un valdes loceklis, Latvijas Arhitektu savienības biedrs un padomes loceklis – Andris Kronbergs.

Kultūras ministrijas izveidotajā žūrijas komisijā darbojas arhitekti, arhitektūras un dizaina nozares eksperti.

Venēcijas biennāles 16. Starptautiskā arhitektūras izstāde notiks no 2018. gada 26. maija līdz 2018. gada 25.novembrim. Par Venēcijas arhitektūras biennāles kuratorēm ir izvēlētas Ivonna Farela (Yvonne Farrell) un Šellija MakNamara (Shelley McNamara) (Īrija), kuras vada arhitektu biroju Grafton architects un savulaik 2012. gadā ieguvušas Venēcijas arhitektūras biennāles Sudraba lauvu, kā arī bijušas tādu prestižu konkursu kā Mīsa van der Roes balvas (Mies van der Rohe Award) un Karaliskā Britu arhitektūras institūta Stirling balvas (RIBA Stirling Prize) žūrijas locekles.

Viņu definētā 2018. gada biennāles tēma – Freespace («Brīvā telpa»). Kuratores uzsver: «Freespace iedrošina pārskatīt domāšanas veidus, jaunus veidus, kā redzēt pasauli, kā rast risinājumus, kur arhitektūra rūpējas par katra šīs trauslās planētas iedzīvotāja labklājību un cieņu.

Freespace ietver brīvību iztēloties, laika un atmiņu brīvo telpu, saistot kopā pagātni, tagadni un nākotni, ceļot uz mantotiem kultūras slāņiem, savienojot kopā arhaisko ar mūsdienīgo.»

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē, kas tiek rīkota reizi divos gados. Latvija ar nacionālo ekspozīciju Venēcijas arhitektūras biennālē piedalās kopš 2002. gada, un 2018. gadā būs mūsu valsts astotā dalības reize.

15. Venēcijas arhitektūras biennāli 2016. gadā sešu mēnešu laikā apmeklēja vairāk nekā 260 000 skatītāju. Pirmo reizi arhitektūras un mākslas biennāļu vēsturē Palasport Arsenale hallē bija skatāms Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jauno arhitektu kopīgi veidotais Baltijas paviljons. Vairāk informācijas par Venēcijas biennāli: www.labiennale.org

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu