«Labvēlīgais tips» jubilejas koncertšovos «Sudrabkāzas»

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Karlīna Vītoliņa

Grupa «Labvēlīgais tips» rudenī dosies koncertšovos «Sudrabkāzas», kas šogad tiek rīkoti par godu grupas ceturtdaļgadsimta jubilejai.

«Kāzas, kurās jebkurš var būt līgava vai līgavainis; kāzas, kur kaislīgā mīlas nakts jau sen pagātnē. Tomēr mīlestība nerūs, vedējtēvs nelūst, bet tortes rozes – nekūst, jo tās ir no sudraba. Sudrabkāzas – nācija pret «Labvēlīgo tipu»!» uz koncertturneju ar īpašu uzsaukumu aicina grupas solists Andris Freidenfelds (viņš arī Fredis), precizējot, ka «nācija pret «Labvēlīgo tipu»» neesot jāsaprot kā kautiņš vai cīņa, bet gan: «Pie skatuves stāv nācija un skatās mūsu koncertu!»

Turneja sāksies 23. septembrī ar koncertu Vidzemes koncertzālē «Cēsis» un noslēgsies ar grandiozu šovu «Arēnā Rīga» 27. oktobrī. Kā vēsta «Labvēlīgā tipa» dalībnieki, koncertos skanēs grupas populārākie un klausītāju iemīļotie hiti «Alumīnija cūka», «Čiekurs egles dēls», «Naukšēnu disko», «Pīrādziņ, nāc ārā!», «Desmitais tramvajs», «Džins ar toniku», kā arī, protams, skaņdarbi no grupas jaunākā veikuma – albuma «Kaste», kas dienas gaismu jau tradicionāli ieraudzīja 1. aprīlī.


Grupa turnejā dosies savā tradicionālajā sastāvā: Andris Freidenfelds (balss), Normunds Jakušonoks (balss, taustiņi), Ģirts Lūsis (balss, ģitāra), Kaspars Tīmanis (balss, trombons), Oskars Ozoliņš (trompete, balss), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Pēteris Liepiņš (ģitāra), Haralds Stenclavs (taustiņi) un Ainis Zavackis (sitaminstrumenti).

Atgādināsim, ka grupu «Labvēlīgais tips» tālajā 1992. gadā dibināja solists Andris Freidenfelds, Normunds Jakušonoks un Ģirts Lūsis. Iesākumā grupas darbība bija vairāk joks nekā nopietns pasākums, grupa uzstājās dažādos Latvijas mūzikas pasākumos. Grupas debijas albums «Alumīnija cūka» klajā nāca 1995. gada 1. aprīlī, kas aizsāka grupas tradīciju albumu izdot tieši 1. aprīlī. Albums saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais pop & rock & dance albums. 1996.gadā klajā nāca otrais «Labvēlīgā tipa» albums «Pilots Antons Šmits», savukārt 1997. gadā – albums «Pumpa», kas ieguva «Mūzikas ierakstu Gada balvu» par labāko šlāgermūzikas albumu. Grupas kontā ir arī albumi «Tā, lūk, man iet», «Tipa labākās dziesmas», «Eiropa mūs nesapratīs», «Mūzika iereibušiem cilvēkiem», «Naukšēnu disko», «Svīres tango» u.c.

Grupas jubilejas šovi notiks

23. septembrī Vidzemes koncertzālē «Cēsis»

30. septembrī Ventspils teātra namā «Jūras vārti»

7. oktobrī Latgales vēstniecībā «Gors»

13. oktobrī Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars»

14. oktobrī Jelgavas Kultūras namā

20. oktobrī Alūksnes Kultūras centrā

21. oktobrī Valmieras Kultūras centrā

27. oktobrī «Arēnā Rīga»

Biļetes uz koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

Nepalaid garām!

Uz augšu