Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

RIGA IFF demonstrēs Žanetes Skarules dokumentālo filmu

TVNET
RIGA IFF demonstrēs Žanetes Skarules dokumentālo filmu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Festivāla pirmajā dienā uz lielā ekrāna pirmo reizi skatītāju uzmanībai tiks nodots ilgus gadus tapis dokumentāls projekts, kura centrā – ambiciozs objekts Ķīnas svētā Songšanas kalna pakājē. To realizē latviešu arhitekts Austris Mailītis un ķīniešu kalnrūpnieks Cjuaņcji Džu.

Kultūras atšķiras, pieņēmumi un konvencijas ir jāpārvērtē, personiskās ambīcijas ir kā monētas divas puses. Ķīnietis, kurš vēlas atklāt Rietumus, latvietis, kurā mīt milzīga cieņa pret Austrumu filozofiju, un sapnis par lidojošiem Šaoliņas mūkiem pasaules pirmajā būvē, kas paredzēta, iespējams, centrālajai cilvēciskajai ambīcijai – levitēt. Seansā auditorija satiks kā filmas veidotājus – ASV studējošo režisori Žaneti Skaruli, tā arī tik daudzos projektā iesaistītos varoņus – kadrā un aiz tā.

«Veidojot stāstu par Šaoliņas Lidojošo mūku tempļa tapšanu, mani visvairāk interesēja šā projekta radītāji, proti, arhitekts un ķīniešu kalnrūpnieks. Kādam jābūt cilvēkam, lai viņš būtu gatavs uzrakt svēto kalnu Ķīnas vidienē, lai virs tā gaisā lidinātu budistu mūkus? Šādi drosmīgi un savā ziņā utopiski projekti, tāpat kā māksla savā būtībā, ir kaut kas neizmērāms, bet mums visiem ārkārtīgi nepieciešams, lai vairotu ticību un iedvesmotu mūs pārkāpt robežas arī pašiem savā dzīvē. Filma priekš manis ir poētisks arhitekta ceļojums, meklējot dzenbudisma pamatvērtības kaut kur starp kung fu mūku apdzīvotiem Ķīnas kalniem, augstceltņu ieskautām ielejām un Latgales viensētām,» tā Žanete.

Filma tapusi Vides filmu studijas paspārnē, tās producents – Uldis Cekuls. Filmas oriģinālmūziku komponējis Voldemārs Johansons, kura radītā mūzika filmai «Pēdējā tempļa hronikas» nominēta balvai «Lielais Kristaps». Savukārt filmā redzamais objekts šogad saņēmis Latvijas Arhitektūras gada balvu.

Biļetes uz šo seansu un vairāk informācijas pieejama mājaslapā:

www.rigaiff.lv

RIGA IFF top ar ES programmas «Radošā Eiropa – MEDIA», Nacionālā Kino centra, Rīgas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu