Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas svētku otrā diena noslēgsies ar grupu «The Sound Poets» un uguņošanu

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Rīgas svētku otrajā dienā notiks dažādi kultūras pasākumi Rīgas parkos un laukumos, bet dienas noslēgumā paredzēta svētku uguņošana, informēja Rīgas domē.

Šodien pilsētas svētki sāksies ar kopīgu rīta vingrošanu «Rīga mostas svētkiem», kas notiks Lucavsalā un tajā aicināti piedalīties aktīva dzīvesveida piekritēji, tostarp kā mazi, tā lieli vingrošanas entuziasti. Turpat Lucavsalā ikvienam būs iespēja pārbaudīt savu sportisko meistarību, piedaloties «Daugavas kausa» izcīņā peldēšanā vai sacenšoties amatieru kausa izcīņas sacensībās novusā.

Asāku un ekstrēmāku sajūtu cienītāji aicināti piedalīties «Lielajā Xrace Rīgas piedzīvojumā». Šajā dienā sacensību uzsāks arī basketbola spēles cienītāji, cīnoties par uzvaru tradicionālajā «Krastu mačā», kas šogad notiks pie Rīgas Kongresu nama, kā arī regbijisti, kas savu spēku demonstrēs Starptautiskajā pludmales regbija turnīrā Ķīpsalā.

Savukārt skatītāji un aktīvi līdzjutēji gaidīti Aviācijas salidojumā «Riga Fly in 2017» Spilves lidlaukā, kā arī Latvijas «Match Race» čempionātā un Rīgas kausa izcīņas sacensībās burāšanā, kas būs vērojamas Daugavas akvatorijā starp Akmens un Vanšu tiltu. Sestdien turpināsies sacensības pludmales volejbolā un florbola turnīrā.

Plaša svētku programma būs Vērmanes dārzā, kur pasākumā «Ziedi Vērmanei» ikvienu aicina veidot ziedu kompozīcijas, iesaistīties šaha turnīrā, apmeklēt Maizes un Grāmatu ielu, vērot ārvalstu mākslinieku uzstāšanos, kā arī baudīt pazīstamu mūziķu, solistu, orķestru, muzikālo un vokālo grupu priekšnesumus.

Svētku otrajā dienā daudzos pasākumos īpaši gaidīti bērni. Tie, kurus aizrauj cirkus mākslinieku priekšnesumi, būs gaidīti gan Vērmanes dārzā, gan Jaņa Rozentāla laukumā pasākumā «Ceļojošā iedomu pilsēta», kā arī Doma laukumā, kur īpašu izrādi sagatavojuši Rīgas sadraudzības pilētas Prāgas ielu teātra «V.O.S.A. Theatre» mākslinieki. Bērniem izglītojoši izzinoša programma sagatavota Rīgas Domā un Doma baznīcas dārzā, kā arī Uzvaras parkā pasākumā «Latvijas zirgi senāk un tagad».

Svētku centrālā norises vieta, kā ierasts, būs 11.novembra krastmala, kur pasākumā «Daugavmalas parka stāsti» būs iespēja vērot dārzu un parku uzkopšanas tehnikas parādi, velotriāla paraugdemonstrējumus, motociklu ielu cīņas, kā arī būs iespēja piedalīties šaha turnīrā. Ikviens interesenta varēs skatīt floristu paraugdemonstrējumus, kā arī šim gadalaikam neierastu skatu - ledus skulptūras tapšanu.

Pirms lielkoncerta «Daugavmalas parka balle» apmeklētāji, svētku noskaņas radīšanai, varēs vērot Gaismu parādi, bet pēc tās baudīt koncertprogrammu. Klausītājus priecēs solisti Ance Krauze, Normunds Rutulis, Viktors Lapčenoks, Rīgas kamerkoris «Ave Sol», instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā, Svētku orķestris, vīru vokālais ansamblis «Harmonija Rīgai», deju grupa Rolanda Meržejevska vadībā, latviešu hip-hopa izpildītājs Edavārdi, grupa «The Sound Poets» un diriģents Romāns Vanags. Lielkoncerta izskaņā plkst.23 būs svētku uguņošana.

Sestdien svētku noskaņu pilsētā varēs sajust arī Rīgas svētku restorānā Spīķeros, Arkādijas parkā, kur būs vērojamas uguns instalācijas franču mākslinieku sniegumā, Kultūras pils «Ziemeļblāzma» parkā, koncertos «Dziesmu tilti no sirds uz sirdi» Stacijas laukumā uz «Origo Summer Stage» skatuves, svētku tirdziņos Esplanādē, 11.novembra krastmalā, Jēkaba laukumā, dārza svētkos Ziedoņdārzā, kā arī Miera ielas rajonā, kur skanēs džeza melodijas, Kalnciema kvartālā pasākumā «Ņuorleānas džeza dārznieki» un Eduarda Smiļģa teātra muzeja dārzā. Būs iespēja paviesoties senatnīgās mūzikas dārzā un fotopaviljonā Rīgas Sv.Pētera baznīcā. Ikviens interesents gaidīts arī kultūrteplās «Stropi» uz atklāto plenēru, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā uz Rīgas sadraudzības pilsētas Taipejas papīra leļļu teātra izrādi, kā arī Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā un kinoteātrī «K. Suns», kur sagatavotas īpašas svētku programmas.

Līdz ar Rīgas svētkiem pilsētā notiek arī Ostas svētki, kas piedāvā jau tradicionālus, iedzīvotāju iemīļotus un gaidītus pasākumus - «Kanāla regati 2017 - Rīgas brīvostas kauss», «Ielas mūzikas dienu» ar mūziķu uzstāšanos Rīgas parkos un laukumos, basketbola turnīru, un šogad jaunu, īpašu pasākumu - vēsturisko burinieku festivālu «Baltic Sail Riga 2017».

Svētku dienās šodien un rīt Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu