Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pirmizrādi piedzīvo šā gada Piena svētku īsfilma «Laura un Vineta»

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Otrdien, 8.augustā, īpašā pasākumā K.K. fon Stricka villā savu pirmizrādi piedzīvoja šā gada «Piena svētku» īsfilma - ziemeļnieciska komēdija ar fantastikas elementiem «Laura un Vineta». Filmas režisors - atzītais mūzikas video un reklāmas rullīšu režisors Roberts Kuļenko, bet scenārija autors - ne mazāk zināmais rakstnieks un vārdu virtuozs Pēteris Pūrītis.

Sekojot Piena svētku vadmotīvam, arī īsfilmai ir fantastikas piegarša:

Parastā vasaras naktī parastā piemājas kartupeļu laukā nokrīt kaut kas neparasts. Drošības apsvērumu dēļ zemniekam Aldim uz laiku māja jāpamet. Vai spocīgajam ierēdnim Eināram izdosies ar spēku un viltu šķirt Aldi no viņa leģendārajiem kartupeļiem?

«Laura un Vineta» ir unikāla ar to, ka ir viena no pirmajām pilntiesīgajām pašmāju fantastikas filmām, kā arī līdz šim lielākā un ambiciozākā Piena svētku īsfilma - filmas uzņemšana norisinājās Neretas novadā, kā arī tam īpaši uzbūvētajās dekorācijās Rīgā, Sporta ielā 2. Pie filmas strādāja Roberts Kuļenko, operators Jurģis Kmins, montāžas režisori - Roberts Kuļenko un Julie Vinten, par specefektiem atbildēja Armands Blumbergs, Nauris Ašenkampfs, Dagnis Krusts, Jānis Spēlmanis, Valdis Liseks un pats Roberts Kuļenko.

Laura un Vineta / Piena svētki 2017 from piens on Vimeo.

Vēl pirms filmas uzņemšanas visi interesenti tika aicināti piedalīties tās tapšanā, atbalstot projektu īpašā kolektīvā ieguldījuma kampaņā interneta vietnē Projektu Banka. Atbalstītājiem bija iespēja nokļūt filmas titros, saņemt ielūgumus uz īpašo pirmizrādi, režisora Roberta Kuļenko kino meistarklasi, bet divi no atbalstītājiem nokļuva filmā arī burtiski, parādoties uz ekrāna mazās, bet stāstam ļoti svarīgās lomās!

Filmas veidotāji arī izsaka vislielāko pateicību filmas radošajai komandai, LIVE RIGA, Zelta Zivtiņai, Ozols IR, kinoprojektam Spektrs un studijai Shade, kā arī Projektu bankas investoriem.

Piena svētki šogad norisināsies 19.-20. augustā K.K. fon Stricka villas dārzā.

Piena svētki 17

«Laura un Vineta»

  • Latvija, 2017. gads, XX min.
  • Režisors Roberts Kuļenko
  • Operators Jurģis Kmins
  • Scenārijs: Pēteris Pūrītis, Roberts Kuļenko
  • Producenti: Mārtiņš Mielavs, Aldona Jakšta, Roberts Kuļenko

Galvenajās lomās

  • Leons Leščinskis
  • Uģis Rotbergs
  • Tatjana Lukašenkova
  • Armands Berģis
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu