Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Aktierim Andrim Bērziņam - 65!

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Šodien, 26. jūlijā, 65 gadu jubileju svin aktieris Andris Bērziņš, kurš šovasar kopā ar saviem Dailes teātra kolēģiem devies viesizrādēs pa Latvijas pilsētām, Ulda Marhileviča un Māras Zālītes traģikomiskajā dziesmu spēlē «Tobāgo!» atkal atveidojot holandiešu jūrnieku Hansenu (atgādināsim, ka šo lomu viņš spēlēja arī Dailes teātra izrādē pirms 15 gadiem).

Par šo aizņemto vasaru mākslinieks saka: «Man tas ir liels notikums – atkal atgriezties uz skatuves šajā fantastiskajā izrādē un spēlēt kopā ar kolēģiem. Turklāt priecājos par to, ka man ir izveidojies lielisks tandēms ar Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Madaru Botmani, kura šīs vasaras iestudējumā atveido Liliju.» Andris Bērziņš atgādina, ka iepriekšējā iestudējumā Liliju spēlēja lieliskā aktrise Rēzija Kalniņa, kura, pēc aktiera teiktā, «bija lieliska partnere. Rēzija izceļas ar īpašu seksualitāti, harismu, talantu, viņai ir arī ļoti skaistas sievišķīgas formas, līnijas. Rēzija principā būtu salīdzināma ar Viju Artmani, jo visam, kur Rēzija piedalās, ir pievienotā vērtība. Un viņas būtību izsaka arī izsaka visa viņas dzimta – tēvs (komponists Imants Kalniņš), māte (aktrise Helga Dancberga) un brāļi (mūziķis Marts Kristiāns Kalniņš un mācītājs Krists Kalniņš). Savukārt, runājot par manu šīs vasaras skatuves partneri Madaru Botmani – viņa ir vīrišķīgāka, puiciskāka, mūsdienīgāka, bet ar ļoti labu vokālu, un, manuprāt, viņa ir lieliski iejutusies šajā iestudējumā.»

Andris Bērziņš
Andris Bērziņš Foto: publicitātes

Pieminot savus kolēģus, šīs dienas gaviļnieks vēl norāda, ka atjaunotajā «Tobāgo!» izrādē labi ir iejuties vēl viens Latvijas Nacionālā teātra aktieris – Mārcis Maņjakovs, kurš atveido Andreju Vītolu: «Viņš ir tāds stalts, skaists, latvisks – gluži kā savulaik Ģirta Jakovļeva spēlētais daugavietis Uldis filmā «Pūt, vējiņi».»

Savu skaisto jubileju Andris Bērziņš atzīmēs šo sestdien, 29. jūlijā, kopā ar kolēģiem spēlējot «Tobāgo!» izrādi Jelgavā. «Svinēt dzimšanas dienu kopā ar «Tobāgo!» komandu ir lieliski, jo tajā ietilpst vecā, labā gvarde ar veselu gaviļnieku pulku: Mārai Zālītei – 65, Marhilam – 60, Indrai Briķei un Katrīnei Pasternakai – 60, Jānim Paukštello – 65, Olgai Dreģei nākamgad paliks 80... Ir burvīgi, ka tauta mīl un ciena veco labo teātri un režiju, kur nepārprotami mūsu izrādes režisors Valdis Liepiņš sevi ir parādījis kā profesionālis. Manuprāt, divarpus tūkstoši skatītāju, kas izrādes beigās ceļas kājās, nepārprotami apliecina, ka šāds teātris ir dzīvs un vajadzīgs.»

Atgādinām, ka nākamās «Tobāgo!» izrādes notiks 5. augustā Dobeles estrādē, 11. augustā Kandavas estrādē, 12. augustā Bauskas estrādē, 25. augustā Saulkrastu estrādē, 26. augustā Ikšķiles estrādē (brīvdabas izrāžu noslēgums), 13.oktobrī Latgales Vēstniecībā «Gors», 15.oktobrī Rīgas Kongresu namā, 27. oktobrī Vidzemes Koncertzāle «Cēsis». Rudenī tiek plānotas arī papildizrādes, par kurām informēsim atsevišķi.

Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un www.bilesuparadize.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu