Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvijā ieradīsies vairāk nekā 150 Eiropas kori no visas pasaules

LETA
Latvijā ieradīsies vairāk nekā 150 Eiropas kori no visas pasaules
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

No šodienas līdz 23.jūlijam Latvijā ieradīsies vairāk nekā 150 kori no visas pasaules, cīnoties ne vien par tituliem, bet arī sniedzot publiskus koncertus Rīgā, informēja konkursa «Eirovīzijas gada koris 2017» mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

Viņš norādīja, ka «Nāciju Grand Prix Rīga 2017» un 3. Eiropas koru olimpiādes laikā 22. jūlijā notiks jauns televīzijas konkurss amatieru koriem «Eirovīzijas gada koris 2017».

Konkursā deviņu Eiropas valstu amatieru kori izpildīs sešas minūtes garu izvēles programmu bez pavadījuma. Vanags skaidroja, ka kori tika aicināti izpildīt savas valsts tautas dziesmas, taču tie varēs uzstāties arī ar ļoti sarežģītiem laikmetīgās mūzikas skaņdarbiem.

Pasākumā piedalīsies Latvijas koris «Spīgo», Austrijas koris «Hard - Choir Linz», Beļģijas koris «Les Pastoreaux», Vācijas koris «Jazzchor Freiburg», Slovēnijas koris «Carmen Manet», Lielbritānijas koris «Cor Merched Sir Gar», kā arī Bēlas Bartoka vīru koris no Ungārijas, Igaunijas Televīzijas meiteņu koris un Orhūsas Akadēmiskais koris no Dānijas.

Dalībnieku sniegumu vērtēs britu komponists Džons Raters, Latvijas mecosoprāns Elīna Garanča un šveiciešu diriģents Nikolass Finks. Konkursu vadīs «Grammy» balvas laureāts Ēriks Vitekers.

Sadarbībā ar Eiropas Raidorganizāciju apvienību un vācu kultūras organizāciju «Interkultur» pasākums tiešraidē tiks translēts arī pārējās astoņās konkursa dalībvalstīs.

Vanags sacīja: lai gan konkursā nenotiks Eirovīzijai ierastais skatītāju tiešraides balsojums, interesentiem sociālajos tīklos būs iespēja izteikt savu viedokli un prognozēt iespējamos uzvarētājus.

Konkurss būs publisks, un interesenti to varēs vērot ne vien pie televizora ekrāniem, bet arī klātienē «Arēnā Rīga». Biļetes pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu