Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Liepājas mākslas foruma laikā iedzīvinās arī Karostas ūdenstorni

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Mūsdienu mākslas festivāla «Liepājas mākslas forums» ietvaros desmit dažādu disciplīnu mākslinieki holandiešu horeogrāfa un mākslinieka Eda Shautena (Edd Schouten) vadībā caur mākslu atklās Liepājas Karostas ūdenstorņa kvalitātes projektā #KarostaWaterTowerProject, informē SIA «Lielais dzintars» sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Pielietojot dažādas mākslinieciskās struktūras, stratēģijas un taktikas, mijiedarbojoties gan savstarpēji, gan ar apkārtējiem iedzīvotājiem, vidi un pašu ēku, holandiešu mākslinieka un horeogrāfa Eda Shautena atlasītā komanda jau mēnesi pirms «Liepājas mākslas foruma» atklāšanas uzsāks radošo procesu unikālajā celtnē – Karostas ūdenstornī, kas savu sākotnējo funkciju nepilda jau vairāk nekā 15 gadus. Izstādes veidošanas process būs kā mākslas darbs – horeogrāfija, ko rada mākslinieku sadarbība vienā telpā un vienā laikā.

No 6. augusta pulksten 16 radošais process tiks atvērts plašākai auditorijai – būs redzams iepriekšējā mēneša darbības rezultāts, apskatāms ūdenstornis, projektā iesaistītie dalīsies ar jauniegūto pieredzi un turpinās iesākto procesu uz vietas ūdenstornī līdz pat izstādes beigām – 27. augustam.

#KarostaWaterTowerProject piedalās fotogrāfe un grāmatu dizainere Inga Erdmane, fotogrāfs un alus brūveris Valdis Jansons, dejas mākslinieki Katja Čeraņeva (Katja Cheraneva, Krievija) un Mateo Marčēzi (Matteo Marchesi, Itālija), mākslas organizatore un kuratore Līga Lindenbauma, vizuālie mākslinieki - Debija Jonga (Debbie Young, Skotija), Laura Prikule un Eva Vēvere, skaņas mākslinieks Ernests Vilsons, vokāliste un skaņas māksliniece Marijaluīze Kapurso (Marialouisa Capurso, Itālija).

Projektu «Liepājas mākslas foruma» ietvaros organizē mākslas centrs «Totaldobže», kas par vienu no darbības mērķiem ir izvirzījis jaunu un inovatīvu mākslas darbu, ideju un formu rašanos. Kopš 2010. gada mākslas centrs «Totaldobže» organizē dažādas eksperimentālas aktivitātes (Melnos caurumus) - radošās darbnīcas, starpdisciplinārus koncertus, izstādes, prezentācijas un citas aktivitātes, kas vērstas uz laikmetīgās mākslas procesu attīstību, pieejamību un radošās sadarbības veicināšanu starp inovatoriem no dažādām mākslas disciplīnām, nozarēm, skolām un kultūrām.

#KarostaWaterTowerProject projekta vadītājs ir mākslinieks, «Totaldobže» mākslas centra vadītājs Kaspars Lielgalvis, kurators – mākslinieks un horeogrāfs Eds Shautens.

Liepājas Karostas ūdenstornis Ģenerāļa Baloža ielā 29 izstādes apskatei bez ieejas maksas būs atvērts no 6. līdz 27. augustam ceturtdienās, piektdienās, sestdienās un svētdienās, no pulksten 12 līdz 18.

No 3. līdz 6. augustam Liepājā notiks mūsdienu mākslas festivāls «Liepājas mākslas forums», kas šogad mudinās pārvarēt robežas mūzikā un mākslā. Forums aicinās uz tikšanos ar robotu orķestri, piedāvās laikmetīgo deju un moderno teātri, iepazīstinās ar mūsdienu mūziku, audiovizuālo mākslu un citiem notikumiem. Foruma programmu līdzās mākslas notikumiem papildinās arī lekcija, meistarklase un radošā darbnīca bērniem, bet katra vakara noslēgumā apmeklētājus gaidīs atpūtas zona jeb laundžs, kur DJ spēlētās mūzikas pavadībā baudīt Liepājas vasaras noskaņas.

«Liepājas mākslas forumu» organizē Liepājas koncertzāle «Lielais dzintars», ar pasākumu programmu var iepazīties koncertzāles mājas lapā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu