Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uz mūžu atvadās no aktrises Ventas Vecumnieces

TVNET
Uz mūžu atvadās no aktrises Ventas Vecumnieces
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Atvadīšanās no aktrises Ventas Vecumnieces
Atvadīšanās no aktrises Ventas Vecumnieces Foto: Kaspars Meinerts/TVNET

Dailes teātra Mazajā zālē šodien (01.06.) atvadas uz mūžu nāca teikt aktrises Ventas Vecumnieces tuvinieki, kolēģi un draugi. Aktrises apbedīšana pēcāk notika Pirmajos Meža kapos.

2010.gadā Vecumniecei tika pasniegts Triju Zvaigžņu ordenis, bet 2011.gadā aktrise saņēma kinobalvu «Lielais Kristaps». 2012.gadā viņa arī tika uzņemta Teātra Zelta fondā.

Vecumniece 1949.gadā beigusi Dailes teātra II studiju, bet 1956. gadā ar izcilību beigusi Maskavas A.Lunačarska Valsts teātra institūta Režijas nodaļu.

Dailes teātrī aktrise ar pārtraukumiem strādājusi no 1949.gada sezonas. Viņas pēdējā loma teātrī bija Dzidra Ērika Hēnberga «Plikie un pusplikie» 2014.gadā. 1959. un 1960. gada sezonā Vecumniece bija Daugavpils teātra galvenā režisore. Tāpat viņas režijā notikušas izrādes Šauļu Drāmas teātrī un Smiltenes Tautas teātrī.

2001. un 2003. gadā iznākuši divi Vecumnieces atmiņu un apceru krājumi par Dailes teātra aktieriem un režisoriem «Dailes ugunij rada...».

    Tēmas

    Nepalaid garām!

    Uz augšu