Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pļavniece Daugavpils teātrī iestudē Justīnes Kļavas lugu «Svinības»

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: facebook.com

7.aprīlī plkst.18.30 uz Daugavpils teātra skatuves varēs noskatīties jaunu režisores Paulas Pļavnieces izrādi «Svinības». Tas ir jau trešais režisores iestudējums Daugavpils teātrī, bet šī ir pirmā reize, kad Paula Pļavniece iestudēs izrādi krievu valodā.

Izrādes «Svinības» dramaturģisko materiālu veidojusi jaunā rakstniece un dramaturģe Justīne Kļava, kura 2016. gadā saņēma «Spēlmaņu nakts» balvu kategorijā «Gada sasniegums oriģināldramaturģijā» par darbu izrādē «Dāmas» (Teātrī TT). Justīne atzīmē, ka lugas tapšanas procesā viņu iedvesmoja Tomasa Vinterberga filma «Svinības» («Festen», 1998), kas joprojām ir efektīgs ģimenes drāmas paraugs. Šis mājas video estētikā uzņemtais darbs devis impulsu izrādes radošajai komandai iestudēt izrādi «Svinības» kā kādas Latvijas ģimenes stāstu, no mūsdienu perspektīvas atskatoties uz deviņdesmito gadu sadzīves reālijām Latvijā.

Izrāde stāsta par 29 gadus veco Janu, kura kavējas bērnības atmiņās, mēģinot izprast, kāpēc no viņas dzīves pēkšņi pazudis mīļotais vectētiņš Edvīns. Vienīgais, kas Janai palicis pāri, – bērnības atmiņas no vectētiņa sešdesmitās jubilejas. Tā bija pēdējā reize, kad visa ģimene bija sapulcējusies vienuviet, un pēdējā reize, kad mīļais vectētiņš spēlēja ar Janu plaukstiņspēli.

Radošā komanda dalījās pārdomās par topošo iestudējumu: «Caur vienas dzimtas stāstu mēs ceram uzdot jautājumus: kādu pamatu laikmets, kurā dzīvojam, dod mūsu cilvēciskajām vērtībām, kas ir ģimene un vai tā ir sabiedrības drošais balsts un spogulis, kā pieņemts uzskatīt, kā arī - kas ir beznosacījumu mīlestība un vai tā vispār eksistē?»

Izrādē «Svinības» piedalās Milena Rožanska, Vadims Bogdanovs, Jeļena Ņetjosina, Džordžs Stīls, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Jurijs Losevs un Žanna Lubgāne. Iestudējuma dramaturģisko materiālu veidojusi Justīne Kļava, tulkojis Oļegs Šapošņikovs, scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Dace Sloka, gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs.

Iestudējums top ar VKKF finansiālu atbalstu.

Pirmizrāde – 7.aprīlī plkst. 18.30. Tuvākā izrāde - 8.aprīlī plkst. 18.30.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu