Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Cēsīs tikšanās ar Georgiju Osokinu un diriģentu Jāni Liepiņu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 26. martā, koncertzālē «Cēsis» gaidāma tikšanās ar vienu no izcilākajiem Latvijas jaunajiem mūziķiem – pianistu Georgiju Osokinu, un Jāņa Liepiņa diriģēto «DD orķestri», informē koncertzāle «Cēsis» pārstāve Egija Saļņikova.

Stundu pirms koncerta, plkst.18, Kamerzālē interesenti aicināti uz «Pirmskoncerta sarunu» ar komponistu Pēteri Vasku un diriģentu Jāni Liepiņu. Sarunu vadīs LR «Klasika» ētera personība, muzikologs Orests Silabriedis. Dalība pasākuma bez maksas.

Koncertā izskanēs Pētera Vaska opusa «Klusuma auglis» jaunas versijas pirmatskaņojums un Georgija Osokina pārlikums klavierām un stīgu instrumentiem. Kopā ar Georgiju Osokinu koncertzālē «Cēsis» muzicēs «DD orķestris» un šīs vienības izveidotājs Jānis Liepiņš.

Georgijs Osokins saka: «Pēteris Vasks man ir īpašs un svarīgs jau kopš skolas gadiem. Diemžēl viņam nav tik daudz klavierdarbu, cik varbūt mums visiem gribētos. Ar tēvu un brāli patlaban ierakstām latviešu mūzikas disku, kas būs veltīts Latvijas simtgadei, un es izvēlējos ierakstīt Vaska mūziku. «Klusuma auglis» ir dievišķa mūzika, kas neeksistē uz zemes, bet skan tālu no šejienes – kaut kur citur, kur valda miers. Šim opusam ir vairākas versijas, bet es nolēmu mēģināt to aranžēt klavierēm un stīgu orķestrim, jo, manuprāt, tas varētu brīnišķīgi skanēt.»

Koncerta otrajā daļā skanēs stīginstrumentu mūzikas klasika. Vispirms atskaņos Džakomo Pučīni elēģija «Krizantēmas», ko meistars sacerēja 32 gadu vecumā vienā naktī un kas veltīta laba drauga, Savojas hercoga un Spānijas karaļa Amadeo (jeb Amedeo) piemiņai. Pēc tam - Pētera Čaikovska slaveno skaņdarbu «Serenāde», kurā dzirdama komponista tieksme uz klasicismam raksturīgu domāšanas skaidrību, kas tobrīd vispār raksturīga Krievijas mākslā - daži speciālisti to uzskata par sudraba laikmeta skaidru pazīmi. Populāra ir «Serenādes» otrā daļa Valsis, ko atpazīs daudzi.

Koncertzāles «Cēsis» pavasara koncertu sērija ar pasaulslavenu Latvijas mūziķu dalību turpināsies arī aprīlī. Jau 2.aprīlī aicinām uz Lielās mūzikas balvas laureātu - vijolnieces Evas Binderes, čellistes Kristīnes Blaumanes un pianista Reiņa Zariņa, koncertu «Trio Palladio/Bindere, Blaumane, Zariņš», kurās skanēs romantisma mūzikas šedevri. Savukārt 8.aprīlī Cēsīs klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt pasaules operteātru iemīļoto latviešu tenoru Aleksandru Antoņenko. Tās ir retas un īpašas reizes, kad izcilais tenors dzimtenē izpilda kamermūzikas programmas, un šoreiz Antoņenko balsi dzirdēsim latviešu komponistu dziesmās un Štrausa opusos. Kopā ar solistu uz skatuves būs pianists Daniels Pavļuts.

Georgijs Osokins ir spēcīgs, spilgts un iemīļots pianists. Lielās mūzikas balvas 2015 ieguvējs kategorijā «Gada jaunais mākslinieks». Pēc diplomanda titula iegūšanas prestižajā Šopēna konkursā Varšavā (2015) Georgijs saņēma neskaitāmus koncertēšanas uzaicinājumus.

Pērn tika prezentēts Georgija Osokina pirmais soloalbums, kas ieskaņots Nīderlandē un laists klajā britu skaņu ierakstu namā «Piano Classics». Tajā iekļauti Šopēna vēlīnie opusi.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu