Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Turaidas muzejrezervāts piedāvā Lieldienu programmu

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Turaidas muzejrezervāts pavasara gadskārtu svētku Lieldienu gaidīšanas laikā no 20.marta līdz 13.aprīlim piedāvā jaunāko klašu skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem izglītojošo programmu «Tā gaidu Lieldienu!».

Programmas mērķis ir iepazīstināt bērnus un skolēnus ar pavasara saulgriežu svētku - Lieldienu latviskajām tradīcijām. Turaidas muižas saimnieciskā centra vidē kopīgi tiks pušķotas lielās šūpoles, notiks šūpoļu vēršanas rituāls, tiks rīkotas spēles ar krāsotām olām, pēc līvu tradīcijām saukti un dzīti putni, kā arī izgatavoti Lieldienu rotājumi.

Lieldienas ir pavasara svētki. Tos sauc arī pat pavasara saulgriežiem, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai, kuros ar dažādām darbībām cilvēki simboliski modina zemi un godina sauli. Šos svētkus sauc arī par Lielo dienu, Lindīnu, Leldīni. Senāk Lieldiena jeb Lielā diena svinēta tad, kad - kā priekšā saka pats vārds - diena kļūst lielāka, garāka, ilgāka par nakti. Parasti tas ir 20. vai 21. martā. Tad saule iet vairumā un tumsai vairs to līdz Jāņiem nepieveikt. Jaunākos laikos Lieldienas svin pēc baznīcas kalendāra. Līdz ar to Lieldienas ik reizi ir citā datumā un pat mēnesī. Šogad pavasaris iestājas 20.martā un Lieldienu svētki tiek svinēti 16. un 17. aprīlī.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu