Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Sociālā atbalsta fonds mūziķiem «Līdzskaņa» sāk sadarbību ar Ziedot.lv

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Inga Leite

8. februārī biedrības «Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība» (LaIPA) dibinātais sociālā atbalsta fonds izpildītājiem un producentiem «Līdzskaņa» oficiāli sāka darbību, paziņojot arī par sadarbību ar organizāciju Ziedot.lv. Mūziķu darbs ir smags un dinamisks. Šie talantīgie cilvēki savā dzīvē mēdz saskarties ar periodu, kad nelaimes gadījumi, slimības vai citi ārējie apstākļi liedz turpināt nodarboties ar iemīļoto profesiju. 2014. gadā fonds «Help Musicians UK» veica aptauju, kurā piedalījās 552 mūziķi. Aptaujā tika secināts, ka 82% respondentu uztraucas par naudas problēmām un 79% nav pārliecināti par savu darbu vecumdienās.

Biedrības LaIPA un fonda «Līdzskaņa» izpilddirektore Liena Grīna atklāšanas pasākumā teica: «Mūsu mērķis ir parādīt Latvijas izpildītāju un producentu saliedētību, atbalstot citam citu ne tikai slavas zenītā, bet arī grūtos brīžos. No vienas puses «Līdzskaņa» ir kolēģu savstarpējā palīdzība, bet meklējam arī sadarbības partnerus, tāpēc īpašs prieks par šīsdienas sadarbības izziņošanu ar Ziedot.lv.»

«Mūziķis ir ļoti trausla un neaizsargāta profesija, un vēl līdz 1993. gadam industrija darbojās pēc pilnīgi citiem principiem - māksla piederēja tautai. Ņemot vērā visus apstākļus, redzējām, ka šāda organizācija ir nepieciešama Latvijā,»

turpina L.Grīna.

Fondam ir trīs galvenie mērķi. Pirmkārt tā ir sociālā palīdzība, atbalstot ar līdzekļiem rehabilitācijai, atlabšanai vai sadzīves problēmu risināšanai, kas radušās traģēdijas rezultātā. Otrs virziens ir konsultatīva palīdzība – sarunas ar psihologu, palīdzot pārvarēt notikušo un atgriezties sabiedrībā, juridiskas konsultācijas, jo mūziķi bieži nav informēti par savām tiesībām un iespējām. Treškārt tā ir palīdzība ar savu klātbūtni un iesaistīšanos, organizējot dažādas radošās nometnes un pasākumus, ziedojot savu laiku.

Fonda «Līdzskaņa» valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve papildināja: «Šis fonds ir LaIPA brieduma apliecinājums. Viens ir panākt godīgu atalgojumu mūziķiem un producentiem, bet nu skatāmies arī plašāk, apzinoties situāciju un rūpējoties par saviem kolēģiem. Ļoti viegli ir būt kopā svētku reizēs, bet visvairāk atbalsts nepieciešams rūpju brīžos. Kad notiek traģēdija, tas ir akūts mirklis, kad iesaistās visa sabiedrība, bet vēlāk ir atveseļošanās, rehabilitācija, kad šie cilvēki tiek aizmirsti. Es ļoti priecājos, ka atbalstījām iniciatīvu. Jebkura labdarība nes līdzi pozitīvu enerģiju un ir labi, ka Latvijas izpildītājiem un producentiem tagad ir vieta, kur vērsties pēc palīdzības.»

Apvienotajā Karalistē līdzīga tipa sociālā atbalsta organizācija «Musician’s Union» veiktajā aptaujā no 2000 respondentiem tikai 35% varēja atļauties veidot uzkrājumu pensijai vai neparedzētiem izdevumiem. Tas parāda mūziķu neaizsargātību, un fonds, kurā vērsties pašiem vai kurā cilvēku var pieteikt radi, draugi, paziņas vai kolēģi, ir aizsardzība, kādas tik ļoti trūkst daudziem šīs profesijas pārstāvjiem.

Dziedātāja Olga Rajecka, kas uzstājās pasākuma laikā, arī pauda savu prieku par organizācijas dibināšanu: «Ļoti apsveicama iniciatīva, ko vajadzēja īstenot jau sen. Mans kolēģis un draugs Dainis Dobelnieks arī saskāries ar traģēdiju un diemžēl nonācis invalīda ratiņos. Mēs, viņa draugi, Daini atbalstām, aizbraucot ciemos un viņš drīzumā uzstāsies arī koncertā, bet tagad ir grūti. Būs vajadzīga rehabilitācija un cita veida atbalsts. Fonds varēs palīdzēt šo smago laiku pārvarēt.

Mēs bieži aizmirstam paši savus cilvēkus. Ir brīdis, kad esam topā, mūsu dziesmas atskaņo radio un televīzijā, braucam koncerttūrēs. Tad seko klusuma brīdis, kad mūziķus aizmirst, un tas ir ļoti smags laiks, radot sajūtu, ka neesam cilvēkiem vajadzīgi un tiekam atstumti. Caur fondu iespējams nodot ziņu arī citiem mūziķiem, lai paskatās apkārt, atceras un iesaistās. Arī es iesaistīšos un palīdzēšu cik iespējams.»

Līga Rube, labdarības projektu vadītāja organizācijā Ziedot.lv, ar kuru sadarbojas fonds «Līdzskaņa», teica: «Ziedot.lv cilvēki griežas, kad nepieciešama palīdzība, bet ne valsts, ne pašvaldība nepieciešamo atbalstu nevar sniegt, lūdzot to no līdzcilvēkiem. Mēs priecājamies par fondu «Līdzskaņa», jo LaIPA vislabāk zinās, kas un kuram mūziķim nepieciešams un vajadzīgs.»

Ziedot fondam iespējams Ziedot.lv mājaslapā un mājaslapā lidzskana.lv, par ziedojumiem iegādājoties latviešu mūziķu CD un DVD diskus. Tiks izvietotas ziedojumu kastītes arī mūzikas veikalā «Randoms», kā arī mūziķu koncertos, pasākumos un gada balva mūzikā «Zelta mikrofons 2017». Visa ziedotā nauda tiek izmantota producentu un izpildītāju atbalstam.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu