Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Leļļu teātrī Čehova stāsta «Kaštanka» iestudējums

TVNET
Leļļu teātrī Čehova stāsta «Kaštanka» iestudējums
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Režisors Dmitrijs Petrenko, kurš par savu iestudējumu «Neglītais pīlēns» Leļļu teātrī 2015. gadā saņēma «Spēlmaņu nakts» balvu, nu ķēries pie otrā izaicinājuma – Antona Čehova stāsta «Kaštanka» veidošanas skolas vecuma bērniem un pieaugušajiem. Pirmizrāde gaidāma 22. janvārī pulksten 15.00 Leļļu teātra Mazajā zālē.

Kaštanka ir suns. A.Čehovs saka - tas ir visparastākais suns, kādu vien var iedomāties. Tam ir parasts izskats, parasts augums. Tikai acis šim sunim ir īpašas. Kaštanka dzīvo kopā ar Saimnieku līdz brīdim, kamēr noklīst. Viņa nokļūst pie jauna Saimnieka, un sākas jauna dzīve – skaista, notikumiem bagāta, varētu pat teikt – spoža. Taču sapņos viņa joprojām redz savu Saimnieku un ilgojas. Ilgojas pēc savām mājām.

Stāsts par mazo, rudspalvaino smailpurna sunīti iekļauts krievu bērnu literatūras klasikas sarakstā, taču režisoru Dmitriju Petrenko ieinteresējis krietni filozofiskāks šā darba aspekts - īsto Māju sajūtas notveršana.

«Katram no mums ir Mājas. Bieži vien tā nav vieta, kurā mēs dzīvojam, bet vieta un laiks, pēc kuriem ilgojamies. Tās var būt diezgan neizskaidrojamas un visbiežāk arī nesaprotamas jūtas citiem – kā var ilgoties pēc kaut kā tāda. Bet tikai mēs paši zinām, kāpēc gribam nokļūt tur, kur nokļūt bieži vien vairs nav iespējams. Šī būs izrāde par to, cik ļoti katrs no mums grib nokļūt Mājās.»

Izrāde veidota bez runāta teksta, izmantojot pēc aktieru līdzības veidotas dažāda lieluma lelles, gaismas objektus, animāciju, mūziku, skaņas un kustības. Savā radošajā komandā Dmitrijs Petrenko aicinājis mākslinieci Lieni Mackus, komponistu Anno Mimicus, animatori Lizeti Upīti, horeogrāfu Modri Opeltu, kā arī aktierus – Santu Didžus, Miķeli Žideļūnu un Anriju Sirmo.

Tuvākās izrādes 22. janvārī un 2. februārī. Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās, internetā un Leļļu teātra kasē. Vairāk www.lelluteatris.lv

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu