«Teātris.zip» izrādes janvārī: lauva, Rainis, Sniega karaliene

TVNET
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Nacionālais teātris

Raidījuma «Teātris.zip» ietvaros, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, janvārī LTV1 ēterā būs skatāmas izcilas teātra izrādes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Sestdienu rītos Lupe aicinās mazos skatītājus ieskatīties brīnumainajā teātra aizkulišu pasaulē un pēc tam noskatīties trīs aizraujošas izrādes – Daugavpils teātra izrādi «Leo - mazais lauva», Valmieras teātra izrādi «Bērns vārdā Rainis» un Leļļu teātra izrādi «Sniega karaliene». Savukārt sestdienu vakaros būs skatāmas trīs izrādes pieaugušajiem - Nacionālā teātra izrādes «Satisfakcija» un «Meitenes», kā arī Liepājas teātra izrāde «Atsaldētais». Kā ierasts, pirms izrādes raidījumā «Teātris.zip» Ojārs Rubenis sarunāsies ar aktieriem un izrāžu veidotājiem.

Šo sestdien, 7.janvārī, pulksten 10:35 LTV1 ēterā būs skatāms Daugavpils teātra mūzikls bērniem «Leo - mazais lauva». Tajā mazais lauvēns iepazīsies ar visdažādākajiem tuksneša zvēriem, kuri pasargās viņu un palīdzēs atrast jaunus draugus. Pirms izrādes Lupe kopā ar «Teātris.zip» bērniem viesosies Daugavpils teātra aizkulisēs un pavēros, kā rit saspringtais darbs un kas to vada. Savukārt vakarā, pulksten 21:25, LTV1 ēterā būs skatāma Nacionālā teātra izrāde «Satisfakcija». Šī izrāde ir režisora Dāvja Auškāpa maģistra darbs Kultūras akadēmijā, ko novērtējuši gan skatītāji, gan teātra kritiķi. Kā saka pats režisors, izrādes svarīgākā atziņa ir tā, ka galvenās lietas dzīvē nevar nopirkt par naudu. «Satisfakcija» ir psiholoģisks trilleris, izcils divu vīriešu cīņas dialogs aktieru Ivara Pugas un Ivara Kļavinska sniegumā. «Teātra zip» viesi - režisors Dāvis Auškāps un galveno lomu atveidotāji Ivars Puga un Ivars Kļavinskis.

Pēc nedēļas, 14.janvārī, LTV1 ēterā pulksten 10:35 būs skatāma neparasta izrāde - spēle bērniem «Bērns vārdā Rainis». Tā tapusi Valmieras teātrī, taču spēlēta tika Raiņa un Aspazijas muzejā Baznīcas ielā. Izrāde vismazākajiem un pirmsskolas vecuma bērniem stāsta par mūsu dižgara Raiņa bērnību. Pirms izrādes Lupe paviesosies Raiņa un Aspazijas muzejā un iepazīs, kā dzīvojuši mūsu izcilie rakstnieki. Vakarā, pulksten 21:25, LTV1 programmā - Nacionālā teātra izrāde «Meitenes», kurā astoņas lieliskas aktrises nepilnas pusotras stundas laikā improvizētā stāstā par teātri un mīlestību nedaudz portretēs arī sevi un savu attieksmi pret mākslu. Pirms izrādes - Ojāra Rubeņa saruna ar vienu no spēcīgākajiem šodienas režisoriem Elmāru Seņkovu ne tikai par izrādi, bet arī par dzīvi un mākslu. Oriģinālu domu netrūks.

21.janvāra rītā pulksten 10:35 būs skatāma Leļļu teātra izrāde «Sniega karaliene». Stāsts par karstām, mīlestības pilnām sirdīm, kuras nevar sasaldēt pat sniega karalienes pieskāriens. Pirms izrādes lelle Lupe un «Teātris.zip» bērni uzzinās, kā atšķirībā no marionetēm darbojas trostu lelles.

Savukārt vēl viena «Teātris.zip» izrāde pieaugušajiem būs skatāma 28.janvāra vakarā pulksten 21:25. Šoreiz repertuārā - Liepājas teātra komēdija «Atsaldētais». Tas ir stāsts par kādu vīrieti, kurš mūsdienās tiek atrasts sasalis ledū. Atkausējot ķermeni, izrādās, ka viņš ir dzīvs! Atsaldētais domā, ka joprojām dzīvo 20. gadsimta sākumā, un viņam nav ne jausmas, cik ļoti pasaule ir mainījusies. Ojāra Rubeņa viesi - Egons Dombrovskis, Inese Kučinska, Edgars Pujāts, kā arī teātra mākslinieciskais vadītājs Herberts Laukšteins.

Nepalaid garām!

Uz augšu