Līdz šim Dziesmu un Deju svētku pasākumus redzējuši aptuveni 120 000 skatītāju

LETA
Līdz šim Dziesmu un Deju svētku pasākumus redzējuši aptuveni 120 000 skatītāju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Līdz šim XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumus redzējuši aptuveni 120 000 skatītāju, informē svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Viņa skaidroja, ka, svētku nedēļai esot pusē, četru dienu laikā notikuši teju 30 pasākumi, kas bijuši skatītāju kupli apmeklēti. Šobrīd Rīgā ieradušies visi svētku dalībnieki, un tuvākajās dienās notiks svētku kulminācijas pasākumi - pūtēju dižkoncerts, deju lieluzvedums «Māras zeme», noslēguma koncerts «Zvaigžņu ceļā» un Sadziedāšanās nakts.

Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča norādīja, ka katru dienu rīkotāji un dienesti, kas atbild par kārtību un drošību, analizē tekošo dienu notikumus, izdara secinājumus un veic nepieciešamos operatīvos uzlabojumus. Tāpēc dalībnieki tiek aicināti ar izpratni izturēties pret notiekošo, kā arī neaizmirst par svētku kārtības noteikumiem.

«Viens no lielākajiem organizatoriskajiem izaicinājumiem svētkos ir dalībnieku ēdināšanas sistēmas pārmaiņa - šoreiz dalībnieki pusdienas ēd lielajās svētku norises vietās - Skonto stadionā, Daugavas stadionā, Mežaparkā un Rīgas centrā. Ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu un pasākumu grafiku, atsevišķos gadījumos dalībniekiem nākas ilgāk uzgaidīt, lai tiktu pie maltītes. Turklāt ikviens - gan organizatori, gan dalībnieki - vēlas svētkus bez nepatīkamiem starpgadījumiem, tostarp veselības problēmām,» sacīja Juhņēviča.

Savukārt analizējot koncertu norisi un kvalitāti, secināms, ka mākslinieciskais līmenis ir ļoti augsts, pilnvērtīgi tiek realizētas visas autoru ieceres. Arī dalībnieku atdeve, sagatavotība ir lieliska, uzsvēra Juhņēviča, paužot pateicību svētku skatītājiem.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu