Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Britu nedēļā Latvijā piedalīsies princis Edvards

LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: AP/LETA

Latvijā Britu nedēļas laikā 30.novembrī lekcijā «Lielbritānijas izglītība un ieguvumi no neakadēmiskās mācīšanās» piedalīsies princis Edvards, Veseksas grāfs, šodien Britu nedēļas mediju brokastīs pastāstīja Lielbritānijas vēstnieka Latvijā vietniece Sāra Hārpere.

Viņa informēja, ka Britu nedēļā notiks pasākumi gan plašai sabiedrībai, gan dažādiem nozares speciālistiem. Britu nedēļa veidota, lai parādītu, ka pat pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības jeb «Brexit» Lielbritānija vēlas stiprināt sadarbību ar Latviju.

Lielbritānijas vēstniecības Tirdzniecības un investīciju nodaļas vadītāja Sanita Vētra teica, ka 2.decembrī norisināsies tirdzniecības un investīciju konference, kurā plānots pārrunāt, ko «Brexit» nozīmē uzņēmējiem, ko valsts sektors var darīt, lai veicinātu uzņēmumu attīstību, kā arī uzņēmēju nākotnes scenārijus un citas tēmas.

Vienlaikus Vētra norādīja, ka 30.novembrī norisināsies modes skate, kurā britu modes un dzīvesstila piekritēji varēs iepazīties ar dažādiem britu zīmoliem un to piedāvājumu. Modes vakara centrālais notikums būs tādu zīmolu kā «Debenhams», «Phase 8», «Coast» un «Mothercare» prezentācijas.

Savukārt Britu padomes pārstāvniecības Latvijā direktore Zane Matesoviča pastāstīja, ka Britu nedēļas kultūras un izglītības programmā 25.novembrī tiks demonstrēta Franko Dzefirelli 1968.gada filma «Romeo un Džuljeta», kā arī norisināsies kinolektorijs ar Latvijas kinokritiķi Ditu Rietumu.

30.novembrī un 1.decembrī Kaņepes Kultūras centrā demonstrēs Britu kino un televīzijas mākslas akadēmijas balvas (BAFTA) godalgu saņēmušās īsfilmas.

Matesoviča informēja, ka 30.novembrī norisināsies diskusija «Vai tautībai ir nākotne?», kurā piedalīsies komunikācijas nozares pētniece un uzņēmēja Olga Procevska, politikas zinātnes pētnieks un pasniedzējs Daunis Auers, luterāņu mācītājs Guntis Kalme, Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs un Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes zinātniskais asistents Ņikita Andrejevs. Diskusiju vadīs rakstnieks un teologs Nils Sakss.

Savukārt Britu nedēļas izskaņā, 2.decembrī, notiks organizācijas «Sievietes un baznīca» aktīvistes Salijas Bērnsas lekcija «Normas tirānija».

Jau ziņots, ka no 28.novembra līdz 2.decembrim Rīgā norisināsies Britu nedēļa, kuras laikā notiks britu izglītībai, modei, biznesam un kino veltīti pasākumi.

«Lielbritānija izstājas no Eiropas Savienības, bet mēs esam apņēmības pilni veidot vēl ciešākas attiecības ar Latviju nekā iepriekš. Organizējot Britu nedēļu, mēs vēlamies parādīt, ka līdzās politiskajām attiecībām un veiksmīgajai sadarbībai drošības jomā mēs aktīvi darbojamies arī biznesa, izglītības un kultūras jomā,» tā norādīja Lielbritānijas vēstniecības vadītājs Tims Kolijs.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu