Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latviešu mūzikas svētkos arī «Prāta vētra» un «Musiqq»

TVNET
Latviešu mūzikas svētkos arī «Prāta vētra» un «Musiqq»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
«Prāta vētra» 1999. gads EMI studija
«Prāta vētra» 1999. gads EMI studija Foto: Mikrofona ieraksti

Trešdien, 9. novembrī, Arēnā Rīga izskanēs lielkoncerts «20 gadi latviešu mūzikā», kurā piedalīsies iemīļotākie un pazīstamākie mūziķi, kas savas radošās darbības laikā sadarbojušies ar ierakstu kompāniju «Mikrofona ieraksti». Klausītājus priecēs arī pazīstamākā Latvijas grupa «Prāta vētra», kā arī duets «Musiqq».

«Prāta vētra» daudzus gadus ir bijuši «Mikrofona ierakstu» prioritārie mākslinieki un latviešu mūzikas eksporta lielākā cerība. Galvenais atspēriena punkts grupas darbībā ir iegūtā 3. vieta 2000. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ar dziesmu «Maybe», kas vienā vakarā grupu padarīja par pieprasītiem māksliniekiem visā Eiropā.

Sadarbībā ar «Mikrofona ieraksti» ārzemju partneriem «Prāta vētra» veiksmīgi darbojusies ierakstu studijās Zviedrijā, Vācijā, Dānijā, Lielbritānijā un citur, kā arī grupai uzņemti trīs no četriem dārgākajiem videoklipiem «MicRec» pastāvēšanas vēsturē – «Maybe», «Waterfall» un «Colder». Grupa ir ražīgākie mākslinieki iegūto Zelta un Platīna disku apbalvojumu ziņā. Platīna diska statusu ieguvuši albumi «Starp divām saulēm», «Kaķēns, kurš atteicās no jūras skolas», «Dienās, kad lidlauks pārāk tāls», kā arī «Prāta vētras singlu izlase 1989-99», savukārt Zelta diska statusu ieguvis ieraksts «Viss ir tieši tā, kā tu vēlies».

«Prāta vētra» 1999. gads EMI studija
«Prāta vētra» 1999. gads EMI studija Foto: mikrofona ieraksti

«Mikrofona ierakstu» dibinātājs Guntars Račs stāsta: «Es lepojos, ka «MicRec» izdeva ne vien, manuprāt, labākos grupas albumus, bet arī pašu pirmo grupas albumu tad, kad par viņiem vēl neviens neko nezināja. Mums acīmredzot jau tolaik bija nojausma, ka šie enerģiskie puikas un viņu neatlaidīgais menedžeris daudz ko panāks. Un panāca. Desmit gadi kopā ar viņiem bija kā aizraujošs piedzīvojums un pieredzes skola viņiem un mums. Nereāli mērķi, pārpratumi, cerības, zaudētas ilūzijas un tam sekojoši galvu reibinoši panākumi. Man tas atgādināja braucienu «amerikāņu kalniņos». Augšā un lejā, ar brīnumā un izbailēs ieplestām acīm. Esmu priecīgs, ka esam labi draugi joprojām un arī tagad spējam atrast savstarpēji interesantas un kopā darāmas lietas. «Prāta vētra» ir vieni no ļoti retajiem, kurus var saukt par grupu. Pirms viņiem tādi bija tikai «Līvi», un vēl ir daži, kas nemainīgos sastāvos un ar to pašu nosaukumu spēlē arī šodien. Kas ir viņu panākumu atslēga? Mērķtiecība, organizētība, talants un draudzība. Tik vien un tik daudz.»

«Musiqq» (Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris) ir viena no pēdējo gadu veiksmīgākajām grupām Latvijā. Kopš 2009. gada snieguši vairāk nekā 400 koncertus, radījuši 14 radio hitus un divus albumus, pārstāvējuši Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Diseldorfā ar dziesmu «Angel in Disguise» un Sopotas festivālā «Top Of The Top», nopelnījuši vairākas Mūzikas ierakstu Gada balvas nominācijas, guvuši regulārus panākumus Muzikālajā bankā, kā arī trīs Autortiesību bezgalības balvas.

Kā stāsta Ogļezņevs, sadarbība ar Guntaru Raču un «Mikrofona ierakstiem» sākusies jau viņa iepriekšējā projekta «Device» darbības laikā. Pēc tam «MicRec» paspārnē izdots grupas» Musiqq» debijas albums «Šī ir tikai mūzika» un tam sekojošais albums «Vēl viena mūzika». Ogļezņevs atzīst, ka ierakstu izdošana ir vērtīgākais: «Foršākais un patīkamākais sadarbībā ir albuma saņemšana, kad tas ir jau nodrukāts. Novēlu «Mikrofona ierakstiem» turpināt pastāvēt, un lai izdodas atrast jaunus māksliniekus un palīdzēt arī viņiem radīt un izdot!»

Lielkoncerts «20 gadi latviešu mūzikā» notiks 9.novembrī Arēnā Rīga, tajā apmeklētājus ar īpašiem priekšnesumiem priecēs arī tādi mākslinieki kā «Labvēlīgais Tips», Laima Vaikule, Līvi un Buks, «bet bet», «Menuets», «Pērkons», «Musiqq», Uldis Marhilēvičs, Aija Andrejeva, Olga Rajecka un «Turaidas Roze», «Zodiac» un daudzi citi. Biļetes vēl pieejamas «Biļešu paradīzes» kasēs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu