Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

6 lieliski ceļojumu galamērķi kino piedzīvojumu baudītājiem!

TVNET
6 lieliski ceļojumu galamērķi kino piedzīvojumu baudītājiem!
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Ceļojot mēs katrs vēlamies gūt iespaidus. Katrs citādus, tomēr visi neaizmirstamus. Bieži vien dabas krāšņums un cilvēku veidotās kultūras, arhitektūras bagātīgums, kā arī piedzīvojumi mūs uz mirkli atstāj bez vārdiem, lai pēc tam pārvēstu par stāstniekiem. Stāstus viskrāšņāk atspoguļo kino pasaule, kas bieži vien izvēlas tos ievīt dažādos pasaules nostūros, daloties ar to neatkārtojamību uz lielajiem ekrāniem.

 
Foto: publicitātes

Dubrovnika - vieta, kur iemūžināts leģendārais seriāls Troņu spēles (Game of Thrones)

Adrijas jūras piekrastē eleganti iekārtojusies Horvātijas pilsēta Dubrovnika ir kā patiess mākslas darbs, kas ar savu vēsturisko šarmu, noskaņu un majestātiskumu iedvesmo un apbur. Šaurās ieliņas, kas ievijas mūru labirintos, rubīnsarkanie vēsturiskie ēku jumti, diženais jūras piekrastes cietoksnis un grandiozās celtnes rada vēlmi atgriezties pagātnē un kaut uz mirkli izdzīvot laiku, kad tas viss tapa. Šo noskaņu iemūžinājuši un spilgti izcēluši jau leģendārā un neskaitāmus apbalvojumus guvušā seriāla Troņu spēles veidotāji, izdzīvojot savu karalisko un dižciltīgo varoņu emocijām piesātinātos dzīvesstāstus tieši šeit.

 
Foto: publicitātes

Melnkalne - vieta, kur dzīvojis Džeimss Bonds

Nelielā Melnkalne pārsteidz ar savu dabas krāšņumu, jo te vieglā elegancē savijas kalnu grandiozums ar ieleju zaļojošo bagātību, līkločainajām upēm, apbrīnas vērtajiem tiltiem un senatnīgajām pilsētiņām. Tās pludmales pārsteidz ar savu nepiespiesto gaisotni un mieru. Šī valsts pārsteidza arī daudzus kino mīļus. It sevišķi tos, kas to ieraudzīja pirmo reizi uz lielajiem ekrāniem 2006. gadā, kad šeit savas filmas ietvaros viesojās leģendām apvītais Džeimss Bonds.

«Melnkalne viennozīmīgi ir skaista un apburoša vieta, kas noteikti jāiepazīst klātienē, tomēr filmas veidotāji ar skatītāju ir izspēlējuši nelielu joku - filmā Džeimss Bonds tiešām dzīvo un cīnās Melnkalnē, tomēr daļa epizožu ir filmēta apkārtējās valstīs, ar kino maģijas palīdzību «pārvēršot» tās par Melnkalni! Tā pats kazino (tā fasāde), kurā Bonds stājas pretim bīstamajam Le Chiffre, patiesībā atrodas Čehijā, tāpat kā pilsētiņa, kurā aģents 007 tiekas ar apburošo Vesperu Lindu. Apvainoties uz Holivudas brīnumdariem gan nevajadzētu - viņiem tā ir ierasta prakse, bet mums papildu iespēja apmeklēt vairākas fantastiskas vietas,» stāsta kinoblogeri.lv redaktors Sergejs Timoņins.

 
Foto: www.facebook.com

Maljorka - vieta, kur dzīvojušas Odrija Hepberna (Audrey Hepburn) un Elizabete Teilore (Elizabeth Taylor)

Spānijas lielākā sala Maljorka savos šarmantajos valgos ir sapinusi ne vienu vien. Šo salu par savām mājām reiz saukusi gan šarmantā un elegantā Odrija Hepberna, gan spēcīgā un iedvesmojošā Elizabete Teilore. Tāpat arī šobrīd šeit joprojām mīl paslēpties kāda slavenība. Neatkārtojamā Vidusjūras piekraste šeit spēlē pārsteidzošas spēles, jo vietām tā pārsteidz ar klinšu varenumu, vietām - ar maigu smilšu pludmalēm, bet nemainīgi - ar gaišo un dzidro ūdeni. Šeit kalnu varenums ir ar roku aizsniedzams. Šeit kultūras dzīve virmo visu cauru gadu. Šī vieta tiek pielīdzināta paradīzei un tiek dēvēta par «vietu, kur laime ir dzimusi». Un tā patiesi šī vieta arī liek justies.

 
Foto: www.facebook.com

Madeira - vieta, kas apvīta leģendām

Daudzveidīgā un neatkārtojamā Portugāles vulkāniskā sala Madeira un tai piegulošās mazās saliņas, kas atrodas tālu no kontinentu krastiem, šķiet kā iznirušas no Atlantijas okeāna dzelmes. Šī ir vieta, kur zaļojošā daba satiekas ar debesu varenumu, kur maigās pludmales ievijas zaigojošā ūdenī, kur varenās klintis ne tikai aptur jūras spēku, bet arī izaicina sportistus. Madeira ar savām mazajām saliņām aicina te paslēpties, norobežoties un ļauties vienatnei, baudot pārsteidzošo skaistumu. Tieši to arī noķēris ir pasaulē atzītais un neskaitāmus apbalvojumus guvušais producents un režisors Stīvens Spīlbergs (Steven Spielberg), kurš vienu no mazajām saliņām iegādājies īpašumā.

 
Foto: publicitātes

Barselona - vieta, kur svin dzīvi

Spānijas krāsainā, mākslinieciskā, virmojošā un vienmēr dzīvā pilsēta Barselona, kas laiski snauž Vidusjūras krastā un lepojas ar vienu no lieliskākajām pilsētu pludmalēm pasaulē, atmodina jau ar pirmo gaisa malku. Barselonā viss ir citādi. Te cilvēki svin dzīvi, te virmo dzīvība, te dzīvo garšas, smaržas un emocijas, te mājo māksla, ko lūkot brauc no visas pasaules. Bet visspilgtāk Barselonā notiekošo raksturo trīs vārdi - Vikija, Kristīna un Barselona (Vicky Cristina Barcelona) - filma par divām dāmām, pilsētu, vienu vasaru, emocijām un piedzīvojumiem. Šeit dāmas bauda slavenā Antoni Gaudi mākslu, šeit dāmas bauda maltītes reālos restorānos, šeit dāmas atpūšas skaistajos parkos, iemūžinot pilsētu neaizmirstami piesātinātā filmā.

 
Foto: publicitātes

Grieķija - vieta, kas liek emocijām kūsāt

Vieta, kur dzimušas Olimpiskās spēles. Vieta, kas apdziedāta teiksmās un leģendās. Vieta, kas var lepoties ar skaistu dabu, neaprakstāmu garšu salikuma virtuvi un vēstures liecībām ik uz soļa. Bet ne tikai Grieķija ir īpaša kā valsts, īpaši ir arī tās iedzīvotāji, kuriem ir bagātas ieražu, ieradumu un tradīciju saknes, ko ir vērts iepazīt un izdzīvot kā mūziklā Mamma Mia! Šajā filmā iemūžināta gan Grieķijas arhitektūras bagātība, gan dabas krāšņums, ko iespējams izbaudīt ikkatram.

Tomēr, lai uz kuru pasaules nostūri jūs izvēlētos doties, būtiskākais ir doties ar atvērtu sirdi un nebaidīties no jaunā!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu