Ierodoties uz balli, pie ieejas viesus sagaidīja kariete, no kuras viduslaiku noskaņās tērpti ļaudis aicināja viesus doties viesnīcas telpās un ļauties senatnes burvībai.
Balle ir lieliska iespēja dāmām iejusties grāfieņu, karalieņu, īstu augstākās sabiedrības dāmu ādās, bet kungiem iemēģināt grāfu, augstmaņu un pat galma ākstu lomas.
Tāpat ikvienam viesim, ierodoties pasākumā, bija iespēja nofotografēties pie ziediem rotātas foto sienas, tā kolekcionējot atmiņas par balli, kura tiek rīkota par godu ķeizarienei Katrīnai I.
Kā jau piedienas vēsturiskai pasakai, ikreiz Martas ballē viesi cits citam pārstāsta stāstu par to, ka reiz dzīvojusi bārene vārdā Marta, kura līdz 12 gadu vecumam mitinājās Rīgā: saskaņā ar vieniem avotiem - bērnunamā, bet ar citiem - pie radiniekiem. Vēlāk viņa uzauga Alūksnē pie mācītāja Ernsta Glika un ar laiku, pārgājusi pareizticībā, nomainīja vārdu, kļūstot par imperatori Katrīnu I.
Vakara gaitā uz skatuves kāpa dziedātāja Diāna Pīrāgs, Kristīna Zaharova, Evija Maritnsone, Pāvels Fomkins, Anastasija Bagrade, Marija Šumakova, Dmitrijs Lanskojs un daudzi citi, toties vadītāju ādās iejutās radio geiša Ieva Adamss, Valdis Melderis un radio personība Natālija Olesik, kura ne tikai vadīja pasākumu, bet arī palīdzēja pasākuma rīkotājai Svetlanai Levai Martas balles organizēšanā.