Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Avots» izdod divas grāmatas - par ārstniecības augiem un traukiem

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Izdevniecība «Avots» laidusi klajā divas jaunas grāmatas. Viena - Alfreda Ripas «Ārstniecības augi» - ir izsmeļošs ceļvedis tiem, kas veselību vēlas uzlabot, talkā ņemot dabiskos līdzekļus. Otra - «Trauki mūsu mājā. Labie un (ne)labie», kas sniedz ieskatu trauku, galda piederumu vēsturē. Un ne tikai.

Alfreds Ripa «Ārstniecības augi»

Šis izdevums būs izsmeļošs ceļvedis tiem, kas veselību vēlas uzlabot, talkā ņemot dabiskos līdzekļus.

Ārstniecības augi ir salīdzinoši nedārgi, tiem nav blakņu un to iedarbība ir ļoti plaša – varam atrast gan augus, kas remdē drudzi, gan tādus, kas regulē sirdsdarbību, gan tādus, kas ārstē nervus vai konkrētus iekšējos orgānus. Izrādās, ir pat tādi augi, kas palīdz cīņā ar atkarībām!

Grāmatā apkopota detalizēta informācija par šo dažādās dzīves situācijās noderīgo zaļo draugu audzēšanu, dziedniecisko vērtību un specifisko pielietojumu.

Mīkstie vāki, 183 lpp.

Foto: publicitātes

«Trauki mūsu mājā. Labie un (ne)labie»

Mēs arvien vairāk apzināmies, cik labvēlīgs organismam būs apēstais kumoss, bet retais ir pievērsis uzmanību traukiem – nereti tie veidoti no materiāla, kas izdala ārkārtīgi toksiskas vielas.

Šis izdevums palīdzēs izvairīties no liekām grazām un pat aiztaupīs krietnu devu kancerogēno vielu, kas iezogas maltītē, mums pat to neapzinoties.

Jāpatur prātā arī tas, ka kaitīgie savienojumi nonāk mūsu organismā ne vien no tiem traukiem, kas kalpo ēdiena pasniegšanai, bet arī no tiem, kuros gatavojam un uzglabājam izejvielas vai sarūpētos našķus. Piedevām daudzus ēdienus un dzērienus mēs pērkam jau iepakotus – ir laiks palūkoties aiz krāšņajām uzlīmēm.

Šeit izsmeļoši aprakstīti gan dažādi servējamie trauki un galda piederumi, gan ēdiena gatavošanā izmantojamās pannas un katli. Protams, ir sniegts arī ieskats tik populārās mikroviļņu krāsns saderībā ar dažādiem materiāliem.

Šis izdevums būs īpaši svarīgs tiem, kas gatavo bērniem. Nereti tiešu bērnu, pat zīdaiņu trauki ir gatavoti no sevišķi toksiskajiem polimēriem.

Liela daļa alerģiju un citu saslimšanu ir apejama, ja pārskatām savu trauku kolekciju. Labāk lai to ir mazāk, bet lai tie ir drošāki!

Grāmatā norādīta arī konkrētā materiāla vēsturiskā izcelsme, kas atsvaidzina lasāmo un palīdz vieglāk atcerēties, kas tad ir «labais», kas - «(ne)labais» trauks.

Mīkstie vāki, 129 lpp.

www.avotsabc.lv

Foto: publicitātes
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu