Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Origo» laukumā festivāla «Baltica 2015» atskaņas koncerts

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reinis Oliņš

15. jūlijā plkst. 16 ikviens aicināts uz «Origo» laukumu Rīgā, kur, atgādinot, ka vasaras vidus tradicionāli ir Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica» norises laiks, notiks koncerts «Festivāla «Baltica» atskaņas Latvijā 2016. gadā». Koncertā piedalīsies dažādu Latvijas novadu pārstāvji, arī vairākas Latvijas folkloras kopas, kas pārstāvējušas Latviju, kad festivāls noticis kaimiņvalstīs.

Starptautiskais folkloras festivāls «Baltica» ir spilgtākais Latvijas, Lietuvas un Igaunijas sadarbības piemērs – kopš 1987. gada tas katru gadu notiek vienā no Baltijas valstīm. Šogad kārta rīkot festivālu bija pienākusi Igaunijai, kas par svinību laiku bija izvēlējusies Vasaras saulgriežus – 22. līdz 24. jūniju.

Latvijā pirmais festivāls «Baltica» notika 1988. gadā, ievadot Nacionālās neatkarības kustību. Pēc 2015.gada, kad Latvijā «Baltica» notika jau desmito reizi, pie mums festivāls atkal atgriezīsies Latvijas valsts simtgadē - 2018.gadā. Tā norises laiks būs no 16.jūnija līdz 21.jūnijam, festivāla noslēgumā aicinot iededzināt jāņugunis visos Latvijas novados.

Koncertu «Festivāla «Baltica» atskaņas Latvijā 2016. gadā» rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar tirdzniecības centru «Origo».

Koncertā piedalās: «Suitu dūdenieki», Folkloras draugu kopa «Skandinieki» (Festivāla «Baltica» dalībnieki 1988-2015), Lēdurgas folkloras kopa «Putni» (Festivāla «Baltica 2013» dalībnieki Igaunijā), Igaunijas Latviešu nacionālās kultūras biedrības folkloras kopa «Rēvele», Rīgas Latgales studentu centra folkloras kopa «Ceidari» un Oskara Patjanko kapela.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu