Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saulgriežos tieši pusnaktī notiks «No zobena saule lēca» papildizrāde

TVNET
Saulgriežos tieši pusnaktī notiks «No zobena saule lēca» papildizrāde
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Kalmēns/TVNET

Ņemot vērā arvien pieaugošo interesi un to, ka biļetes uz dejas izrādi «No zobena saule lēca» (21.jūnijā plkst. 22.00) tika izpirktas pāris stundu laikā, Kocēnu novada dome organizē papildizrādi - vasaras Saulgriežos tieši pusnaktī (naktī no 21. uz 22. jūniju plkst. 00.00), piedāvājot izbaudīt īpašu Saulgriežu nakti Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, kad pirmo reizi brīvdabā Vidzemes dejotāji un koristi ar mītisko un aizraujošo dejas izrādi kā spēcīgu rituālu iedvesmos klātesošos Latvijas simtgades priekšvakarā.

Biļetes uz papildizrādi no 9.jūnija plkst.12.00 varēs iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas - 15 un 20 eiro. Bērniem līdz sešu gadu vecumam (ieskaitot) ieeja bez maksas - ar nosacījumu, ka bērns neaizņem atsevišķu sēdvietu.

21.jūnijā ieeja uz papildizrādi pasākuma norises teritorijā no plkst.23.00, ieeja sēdvietu zonā no plkst. 23.45.

Dejas izrāde «No zobena saule lēca», meklējot jaunu attīstību, savu brīvdabas formu šogad atradusi Neikenkalna dabas koncertzālē Kocēnu novada Dikļos, vietā, kur 1864. gadā piedzima Dziesmu svētki.

Neikenkalna dabas koncertzālē režisora Uģa Brikmaņa izrādes stāstu Agra Daņiļeviča horeogrāfijā krāšņā uzvedumā paudīs aptuveni 1500 dalībnieku - Vidzemes kori un deju ansambļi, bungu un dūdu mūzikas grupa «Auļi», RTU vīru koris «Gaudeamus», etnomūziķi Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Sandra Budeviča, Liene Brence, Leanne Barbo. Izrādi muzikāli papildinās Ivara Cinkusa aranžējumi koriem, jo, gluži kā pirmajos Dziedāšanas svētkos, vēsturiskā Neikenkalna apkārtni pieskandinās arī koristu skanīgās balsis. Izrādes tapšanā iesaistījušies gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu kolektīvi no Rīgas un Valmieras, Kocēnu, Burtnieku, Rūjienas, Beverīnas, Naukšēnu, Mazsalacas un Smiltenes novada.

Dejas izrādi «No zobena saule lēca» organizē Kocēnu novada dome. Uzvedumu veido profesionāla komanda: horeogrāfs Agris Daņiļevičs, režisors Uģis Brikmanis, muzikālais vadītājs Kaspars Bārbals, vokālie aranžējumi – Ivars Cinkuss un Zane Šmite, mūzika - bungu un dūdu mūzikas grupa «Auļi». Projekta producents Edžus Arums (biedrība «TDA Katvari»).

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu