Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ceļvedis: Vecīšu skrējiens, Eiropas «Oskars», elektroniskā mūzika u.c.

TVNET
Ceļvedis: Vecīšu skrējiens, Eiropas «Oskars», elektroniskā mūzika u.c.
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Šīs nedēļas nogales centrālais notikums noteikti ir Eiropas «Oskars» jeb precīzāk Eiropas kinoakadēmijas balva 2014, kas ir liels notikums kino mīļiem. Mūzikas mīļi šonedēļ pulcēsies elektroniskās mūzikas festivālā, bet tie, kas nevar sagaidīt Ziemassvētkus, var doties iesildīties tirdziņos un ieskaņas koncertos!

Pasākumi un tirdziņi

Valmierā notiek Ziemassvētku tirdziņš

Foto: Reuters/ScanPix

Pilsrundālē notiek pirms Ziemassvētku tirdziņš

Foto: LETA-AFP

Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens

Foto: publicitātes

Ziemassvētku ieskaņas pasākumi Kalnciema kvartālā

Foto: Reuters/ScanPix

Pasākums bērniem «Ziemas saulgriežus gaidot»

Foto: ITAR-TASS/ScanPix

«Eņģeļi pār Latviju»

Foto: ITAR-TASS/ScanPix

KONCERTI

Elektroniskās mūzikas koncertvakars klubā «Nabaklab»

Sestdien, 13.decembrī, mūzikas klubā Nabaklab Rīgā notiks starptautisks elektroniskās mūzikas koncertvakars. Gaidāmais notikums vienuviet pulcinās žanra pārstāvjus no Igaunijas un Lielbritānijas, piedāvājot spožus elektroniskās mūzikas priekšnesumus no projektiem Blood Pavilion un Beachers. Blood Pavilion jeb Jarmo Nūtre (Jarmo Nuutre) ir igauņu mākslinieks un mūziķis no Tallinas, kas projekta ietvaros rada skaņdarbus elektroniskās mūzikas valodā, akcentējot skanējumu dažādību un savā daiļradē robežojoties no abstraktas datormūzikas līdz industriāliem aranžējumiem un noskaņu darbiem. Beachers ir šobrīd Rīgā dzīvojošā Londonas komponista Derila Vortingtona (Daryl Worthington) elektroniskās mūzikas projekts, kas aizsākts 2014. gadā, noslēdzot autora Kostoglotov daiļrades posmu, un fokusējas uz nepārtrauktās skaņas un pārveidotu lauku ierakstu faktūrām. Vakaru papildinās divu īpašu Latvijas mūziķu duetu uzstāšanās - Sound Meccano/Jura Laiva, kas brīvās improvizācijas kontekstā apvienojis elektroakustiskās mūzikas pārstāvjus Rostislavu Rekutu un Juriju Santalovu; Aon jeb Jevgēnijs Načiss, kura noskaņu mūzikas priekšnesumam pieaicināts grupas Jeruzalemes Dedzinātāji bundzinieks Matīss Saulītis.

Fonda «Viegli» ikgadējais «Ziemas burziņš»

Foto: publicitātes

Operetes Jaungada koncerts

Foto: publicitātes

Koncerts «Kā brīnums Ziemassvētki nāk»

Foto: publicitātes

IZRĀDES

Daugavpils teātrī pirmizrāde - Alans Eikborns «Kā tā otra puse mīl»

Foto: publicitātes

JRT pirmizrāde - Patriks Zīskinds «Kontrabass»

Foto: publicitātes

KINO

Eiropas Kinoakadēmijas balva 2014

Foto: publicitātes

http://www.europeanfilmawards.eu/

Ceremonija norisināsies Latvijas Nacionālajā operā tūkstoš viesu klātbūtnē, bet vēl 500 skatītāju kinoteātrī «Splendid Palace» to vēros tiešraidē. Ceremoniju pārraidīs arī Latvijas Televīzijas 1. kanālā, RTP2 Portugālē un SVT Flow Zviedrijā un interneta mājaslapā «www.europeanfilmawards.eu».

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu