Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Festivāls «Staro Rīga 2014» sola kvalitatīvi jaunu lēcienu

TVNET/BNS/LETA
Festivāls «Staro Rīga 2014» sola kvalitatīvi jaunu lēcienu
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Rīgā no 14. līdz 18. novembrim notiks tradicionālais gaismas festivāls «Staro Rīga 2014», informēja nodibinājuma «Rīga 2014» pārstāve Linda Pastare.

Šogad festivāls norisināsies Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu ietvaros.

«Festivāls piedzīvos kvalitatīvi jaunu lēcienu, galvenie festivāla

objekti būs starptautiski atzītas un īpaši festivālam veidotas videoinstalācijas, projekcijas, «mapping» un gaismu instalāciju objekti,»

pauda Pastare.

«Staro Rīga 2014» pamatprogrammā iekļauti Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas, Kanādas, Portugāles un citu valstu mākslinieku darbi. Festivāla objekti atradīsies centrā un Vecrīgā.

Pirmo reizi Rīgā tiks realizēta iespaidīga Latvijas mākslinieku gaismas objektu parāde, kurā, izmantojot dažādus gaismas specefektus, tiks izstāstīts gaismas slepenās dzīves urbānais stāsts.

Parāde Vecrīgā kilometra garumā būs skatāma katru vakaru divas reizes.

Festivāla programmā atdzīvosies arī šovasar «Rīga 2014» programmā tapušais Baltijas valstīs lielākais grafiti zīmējums «Saule. Pērkons. Daugava».

Programmas tematiskās līnijas «Rīgas karnevāls» notikums

Šī gada festivāla tēma «Rīgas karnevāls» atspoguļosies gan festivāla pamatprogrammā, gan tāda paša nosaukuma līdzdalības akcijā, kuru 2014.gadā sāk gaismas festivāls «Staro Rīga 2014».

«Karnevāls ir prieka un pārvērtību zīme. Rīgas karnevāls gaismas festivālā piesaka ne tikai ideju par pilsētas, ēku, fasāžu, logu pārvērtību un iestarošanos, bet arī turpina piedāvāt prieka pilnu piedzīvojumu, meklējumu un atklājumu sajūtu, ko zināmā mērā simbolizē karuselis. Iekāpjot karuselī,

mēs it kā dodamies ceļojumā, ļaujamies aizrautīgam lidojumam, izkāpjot šķiet, ka pasaule jau ir pārmainījusies,

esam izkāpuši pavisam citā vietā - gaišākā un priecīgākā, un arī paši neviļus esam mainījušies un kļuvuši labāki,» festivāla tēmu un līdzdalības akciju raksturo «Rīga 2014» programmas un «Staro Rīga 2014» kuratore Diāna Čivle.

Gaismas festivāla «Staro Rīga 2014» programmas objekti atradīsies centrā un Vecrīgā, bet visa Rīga sāks gatavoties lielajam Rīgas karnevālam jau pavisam drīz. Iedzīvotāji, uzņēmēji, draugu klubi un individuāli dalībnieki tiek īpaši aicināti iesaistīties līdzdalības akcijā «Rīgas karnevāls» ar devīzi «Izgaismo savu pilsētu» un veidot krāsainas instalācijas pilsētas namu logos un uz māju fasādēm.

Gaismas festivāls «Staro Rīga 2014» norisināsies piecu vakaru garumā - no 14.novembra līdz 18.novembrim no plkst.18 līdz 23.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu