Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valmiermuižā svinēs pavasara saulgriežus

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

19. martā no plkst.11 līdz 15 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies pavasara saulgriežu - Lielās dienas - tirdziņš «Ar gardu muti Valmiermuižā», informē Valmiermuižas kultūras biedrības vadītāja Sabīne Vandāna. Uz svinībām ieradīsies mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas, lai andelētos ar dažādiem gardumiem, pirmajiem pavasara zaļumiem un amatniecības meistardarbiem.

Par godu svētkiem Valmiermuižas alus darītavas meistari būs izbrūvējuši īpašu Lielās dienas alu, ko varēs nobaudīt ikviens tirdziņa apmeklētājs. Pavasara saulgriežos godināsim sauli ar tradicionālām dziesmām, rotaļām un radošajām darbnīcām, kā arī būs iespēja kārtīgi izšūpoties, lai padodas ražens gads.

Pavasara saulgrieži ir laiks, kad satiekas tuvi un tāli kaimiņi, lai viens otram vēlētu labu, tāpēc uz svinībām Valmiermuižā sabrauks liels mājražotāju pulks. Tirdziņā būs iespēja iegādāties lauku gardumus - pašceptu maizi, kūpinājumus, svaigo sieru, medu, mājas vīnu, karameles un sukādes, kā arī pirmos pavasara zaļumus. Viesos brauks arī virtuves meistari no Valmiermuižas vēstniecības Rīgā un galdā cels Valmiermuižas Tumšā alus - sarkano sīpolu marmelādi. Amatnieki piedāvās darinājumus no koka, māla, metāla, lina un vaska, bet dāmas varēs pucēties ar rotām un krāšņumlietām.

Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 16. martam, rakstot e-pastu uz adresi «info@gardumuti.lv» vai zvanot pa tālruni 27337798.

Gaismas uzvara pār tumsu ir notikums, ko ar dziesmām, rotaļām un svinību rituāliem aicinās izzināt tradīciju kopa «Griezes». Būs olu krāsošana, ripināšana un olu kaujas, jo tieši šis gardums Lielajā dienā simbolizē sauli. Valmiermuižas pils parkā varēs kārtīgi izšūpoties, lai nodrošinātu sev veiksmi visam nākamajam gadam. Rūpējoties par dabu mums apkārt, darināsim putnu būrīšus kopā ar dabas izglītības centru «Vecupītes». Pasākuma laikā būs iespēja veidot ritma uzturētājus - graboņus un harmonizējošos lietuskokus -, izzināt tautas tērpu rakstus un krāsas, kā arī iepazīt seno rotu darināšanu kopā ar meistaru Jurģi Sīmansonu. Valmiermuižas pils parkā varēs doties zirgu izjādēs kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

Saulgriežu svinībās alus vienmēr bijis goda vietā, tāpēc Valmiermuižas alus darītavas meistari sanākušajiem dos nogaršot jaunbrūvēto Lielās dienas alu. Kā arī Valmiermuižas Alus virtuve galdā cels dārzeņu zupu ar pirmajiem pavasara zaļumiem. Sagaidot saules atmodu, īpaši gards našķis būs zeltainas, saldas biezpiena bumbiņas ar ievārījumu vai krējumu.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Gadskārtu svinības atbalsta SIA «Valmiermuižas alus», Burtnieku novada pašvaldība, SIA «ZAAO» un garškopju kustība «Gardu muti».

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu