Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Liepājas teātrī top cilvēka drāma «Ziloņcilvēks»

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Deinats

Liepājas teātrī režisores Lauras Grozas-Ķiberes vadībā pašlaik notiek intensīvs darbs, lai 26.februārī pirmizrādi piedzīvotu Bernarda Pomeransa lugas «Ziloņcilvēks» iestudējums ar Egonu Dombrovski titullomā.

«Ziloņcilvēks» ir Bernarda Pomeransa zināmākā luga, sarakstīta 1977.gadā (1979.gadā saņēmusi Tonija balvu kā labākā luga). 1979.gadā veidotais iestudējums Brodvejā, kurā kādu laiku Merika lomu atveidoja Deivids Bovijs, divu gadu laikā ticis nospēlēts 916 reizes, atkārtoti iestudēts 2002. un 2014.gadā (ar Bredliju Kūperu titullomā), 1980.gadā tapusī Deivida Linča filma ar šādu pašu nosaukumu atzīta par vienu no režisora spilgtākajiem un izcilākajiem kinodarbiem.

Luga vēsta par reālu vēsturisku personu Džonu Meriku (īstajā vārdā Džozefu Meriku (1862-1890)), kurš savas iedzimtās slimības deformētā, kroplā ķermeņa dēļ ticis iesaukts par Ziloņcilvēku. Tajā aprakstīts Merika dzīves gājums - viņa dzīve pie cirka īpašnieka, kurš pelnījis līdzekļus ar Merika kroplo izskatu, kā arī ārsta Frederika Trīvsa klīnikā, kurā viņš uzturas pēc tam. Lugā spilgti attēlots, kā mainās cilvēks, šajā gadījumā Meriks, sajūtot pret sevi labdabību un cilvēcisku attieksmi, - «kroplā radījuma» vietā atklājas inteliģents, gudrs, talantīgs cilvēks ar skaistu dvēseli.

Izrādes galveno varoni raksturo režisore: «Džons Meriks kā tāds 19. gs. jaunais Mesija, kā skolotājs, kurš pauž mīlestības vēsti, atgādina par nepieciešamību paskatīties uz citādo bez bailēm un nosodījuma. Viņš māca sabiedrībai iejūtību un garīgo inteliģenci, ko pats iemieso par spīti atbaidošajai ārienei. Viņš atdod sevi, lai pēc vairāk nekā simt gadiem mēs izmantotu viņa personības stāstu kā aicinājumu uz draudzību un mīlestību.»

«Egons Dombrovskis kā aktieris strādā caur sirds centru, ne prātu, viņā viss plūst, viņš ir atvērts. Arī Džons Meriks visu dara caur sirdi. Kad izvēlējos šo materiālu, zināju, ka Meriku var spēlēt tikai viņš. Savukārt Edgars Ozoliņš, kurš atveidos Frederiku Trīvsu, ir jauns, ļoti perspektīvs aktieris, kurš nu ir sasniedzis briedumu. Ceru, ka ar šo lomu viņš sevi pārradīs jaunā aktieriskā kvalitātē. Ir visi apstākļi skaistas un nozīmīgas lomas radīšanai,» viņa turpina, pamatojot aktieru izvēli galvenajām lomām.

Izrādē piedalās arī aktieri - Inese Kučinska, Anete Berķe, Kaspars Kārkliņš, Mārtiņš Kalita, Rolands Beķeris, Gatis Maliks un Kaspars Gods.

Ar režisori pie šā iestudējuma kopā strādā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, komponists Kārlis Auzāns, horeogrāfe Liene Grava un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Izrādē skarto tēmu dēļ to nav ieteicams apmeklēt skatītājiem līdz 14 gadu vecumam, tomēr, kā sola pati režisore: «šis noteikti būs stāsts, kas iedvesmos cilvēkus»!

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu