Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Laista klajā grāmata par sakrālās arhitektūras un mākslas mantojumu Krāslavas rajonā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Apgāds «Neputns» laidis klajā Rūtas Kaminskas un Anitas Bisteres grāmatu «Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajā Krāslavas rajonā», informē grāmatas izdevēji.

Grāmata papildina «Neputna» kultūrmantojumam veltīto sēriju «Mākslas pieminekļi Latvijā», kurā atrodams unikāls materiāls par Latvijas reģionu sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļiem. Līdz šim sērijā iznākušas Preiļu, Rēzeknes, Valmieras, Daugavpils rajonam, Rīgas pilsētai un Zemgalei veltītas grāmatas.

Jaunajā izdevumā atsevišķās nodaļās izcelts Krāslavas pilsētas, Krāslavas novada, Dagdas pilsētas un novada un Aglonas novada teritorijās esošo dievnamu apskats. Kopumā tie ir 38 dažādu konfesiju dievnami. Tekstos dots īss ieskats to vēsturē, baznīcu ēku un mākslinieciski vērtīgā inventāra raksturojums. Ilustratīvais materiāls apkopo ne tikai mūsdienu fotogrāfijas, bet arī vēsturiskus fotouzņēmumus un celtņu atspoguļojumu senos zīmējumos un akvareļos.

Foto: publicitātes

Grāmata tapusi, balstoties uz plašākai sabiedrībai mazāk pazīstamu arhīva materiālu, kas apkopo pieminekļu aizsardzības dienestu pieredzi Latvijā kopš 20. gadsimta 20. gadiem un glabājas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Pieminekļu dokumentācijas centrā. Izmantota arī citu Latvijas un ārvalstu dokumentu krātuvju informācija un pētnieku publicētie dati.

Tāpat kā iepriekšējos sējumos, jaunajā grāmatā ievietota īsa terminu vārdnīca, kas ļauj orientēties specifisku arhitektūras, mākslas un baznīcas dzīvē lietotu apzīmējumu jomā. Izdevumā iekļauts kopsavilkums angļu un krievu valodā.

neputns.lv

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu