Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

JRT jauniestudējuma «Pilna Māras istabiņa» meklē Latvijas dižģimenes

TVNET
JRT jauniestudējuma «Pilna Māras istabiņa» meklē Latvijas dižģimenes
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: publicitātes

Gatavojoties Māras Zālītes dramatiskās poēmas «Pilna Māras istabiņa» pirmizrādei Ineses Mičules režijā, izrādes radošā komanda meklē Latvijas dižģimenes. Iestudējuma pirmizrāde plānota 2016. gada 22. janvārī Jaunā Rīgas teātra Lielajā zālē. Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Katrīna Neiburga, komponists – Rihards Zaļupe. Iestudējumā piedalās aktieri: Regīna Razuma, Elita Kļaviņa, Iveta Pole, Ance Strazda, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Varis Piņķis, Andis Strods, Ivars Krasts, Edgars Samītis un Mārtiņš Velps.

2016. gadā būs pagājuši 35 gadi kopš lugas «Pilna Māras istabiņa» sarakstīšanas un nedaudz mazāk kopš plašu rezonansi ieguvušā iestudējuma Jaunatnes teātrī. Ir citi laiki, cita paaudze, kurai gribas pārskatīt savu dzīvošanu, meklēt atbildes uz jautājumiem – kas dara mūs stiprus, kas vājus? Tas ir katras paaudzes atziņu ceļš. Šo ceļu ejot, var pārdomāt dzīves ideālus, pārliecību un vērtību pamatus, lai turpinātu tiekties, lai neapstātos, neizzustu.

«Mums izrādes «Pilna Māras istabiņa» darba gaitā radās jautājums, vai Latvijā ir lielas ģimenes, kurās trīs līdz četras paaudzes joprojām turas kopā un stiprina cita citu? Vai ir?» jautā izrādes režisore Inese Mičule. «Mēs tādu meklējam! Lielu un stipru ģimeni, kurā nav zudusi saikne starp vairākām paaudzēm. Ģimene – Dzīvības koks – ar stiprām saknēm, stipru stumbru un zariem, kas tiecas augšup. Ģimene – apliecinājums pagātnei un apstiprinājums nākotnei, Austras koka modelis dzīvē.»

Dižģimenēm lūdzam pieteikties līdz šā gada 13. decembrim, sūtot ģimenes aprakstu un fotogrāfiju uz e-pastu dizgimene@gmail.com. No visiem pieteikumiem izrādes radošā komanda izvēlēsies vienu ģimeni, kurai būs iespēja piedalīties īpašā fotosesijā – uzņemtā fotogrāfija rotās jauniestudējuma afišu.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu