Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Rīgas Domā L.Jēkabsones Ziemassvētku dziesmu autorkoncerts

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

20. decembrī plkst.19 Rīgas Domā izskanēs kora «Maska» koncerts «ZieMASKAsvētki» - komponistes, vokālās grupas «Latvian Voices» dziedātājas un vadītājas Lauras Jēkabsones speciāli korim «Maska» radītie skaņdarbi, kas komponēti jauktajam korim, solistiem un dažādiem instrumentālajiem sastāviem. Koncertā piedalīsies arī koklētāju ansamblis «Balti», ģitāras virtuozs Gints Smukais, pianiste Aurēlija Šimkus, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu grupa, pie diriģenta pults – kora mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Koncertprogramma tiks ieskaņota arī mūzikas albumā «Ziema», kas tiks izdots decembra sākumā. Koncerts notiek kora «Maska» 15. gadu jubilejas sezonas ietvaros.

Koncertā izskanēs trīs vērienīgas Lauras Jēkabsones kompozīcijas - «Advent Story», «Xmas All Around the World» un «Ziema». «Advent Story» vēsta par ziemu no adventes laika līdz pat Kristus dzimšanai. Mūzika, kuras noskaņā dominē kontrasti, ko rada dažādība izpildītāju sastāvā, kā arī telpas akustikas īpatnības un ritma perkusiju izmantojums. Tie ir muzikālu ciklu stāsti, kuri aizved tuvākās un tālākās adventes noskaņās un pārdomās. «Xmas All around the World» ir ceļojums Ziemassvētku vecīša kamanās apkārt pasaulei, viesojoties Francijā, Ukrainā, Zviedrijā, Venecuēlā, Izraēlā, Dienvidāfrikā, Anglijā un atgriežoties atpakaļ Latvijā, kopā ar katras tautas skaistākajām saulgriežu dziesmām. Savukārt skaņdarbs «Ziema» iedzīvina Raiņa un Aspazijas dzeju, kā arī ietver pašas komponistes dzejas rindas.

Laura Jēkabsone ir daudzpusīga māksliniece, kura plašākai sabiedrībai pazīstama kā vokālās grupas «Latvian Voices» līdere un komponiste. L.Jēkabsone jau ilgstoši darbojas Latvijas akadēmiskās un kormūzikas dzīvē, kopš 2000. gada strādājot kā pedagoģe un vadot dažādus kolektīvus, kopš 2006.gada ir kora Maska vokālā pedagoģe. Īpaša vieta Lauras dzīvē ir vokālajam ansamblim «Latvian Voices», kuru kopā ar pārējām ansambļa meitenēm nodibināja 2009. gadā. Paralēli dziedāšanai, Laura Jēkabsone nodarbojas ar kompozīciju - viņa ir uzvarējusi vokālās grupas Amarcord (Vācija) aranžējumu konkursā (2011), nominēta Contemporary A Capella Award for Best folk/world song (2014) un iekļuvusi finālā Starptautiskajā Jana Sibeliusa kompozīciju konkursā (2015). Viens no jaunākajiem darbiem Laurai tapis sadarbībā ar zviedru a cappella grupu «The Real Group».

Diriģenta Jāņa Ozola 2000. gadā dibinātais jauniešu koris «Maska» guvis panākumus daudzos starptautiskos konkursos, kas to ierindo starp labākajiem koriem Latvijā un pasaulē. Spilgtāko kora sasniegumu vidū ir 2. vieta 13. Starptautiskajā koru konkursā Gallus Maribor (Slovēnija, 2015), 1. vieta un Čempiona tituls 8. Pasaules koru olimpiādē (Latvija, 2014), 2. vieta 46. Starptautiskajā koru konkursā Tolosā (Spānija, 2014), 1. vieta XXV Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku koru konkursā (2013), Grand Prix IV Starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos (Somija, 2012), Grand Prix konkursā Europe and It Songs Barselonā (Spānija, 2011) u.c. Kora unikalitāte rodama spējā darboties ārpus ierastajām klasiskās kora mūzikas robežām un ieviest radošas inovācijas, padarot kormūziku tuvu un saprotamu ikvienam klausītājam. Koris augstā līmenī izpilda gan latviešu un ārzemju kora mūzikas klasiku, gan mūsdienīgus kora mūzikas skaņdarbus, nereti pārsteidzot ar asprātīgiem skatuves risinājumiem.

Koncerta biļetes visās «Biļešu Paradīzes» kasēs, biļešu cena no 8 līdz 20 Eiro

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu