No 1. oktobra līdz 3. novembrim sešos koncertos Jaunās mūzikas festivāls «Arēna» saviem klausītājiem piedāvās starpdisciplinārus un konceptuālus projektus, pētot laikmetīgās mūzikas mijiedarbību ar pagājušo gadsimtu mūzikas stiliem un citām kultūras jomām, tai skaitā kino un glezniecību.
Festivāla «Arēna» programmā šogad starpdisciplināri žanri un diskusijas
Šogad «Arēna», par festivāla apakšvirsrakstu izvēloties tēmu Šķērsojot robežas, pētīs dažādu kultūras nozaru mijiedarbību mūsdienu mūzikas kontekstā, pretstatot krāšņas un virtuozas baroka ārijas un tautas mūzikas elementus konceptuālām elektroniskām kompozīcijām, meklējot Austrumu un Rietumu mūzikas saskares punktus, kā arī paplašinot muzikālās izteiksmes līdzekļu arsenālu ar citu kultūras jomu novitātēm.
Smalkus skaņas pētījumus instrumentālajā un vokālajā medijā piedāvās izcili pašmāju un ārzemju izpildītāji – kontrtenori Sergejs Jēgers, Havjērs Hāgens (Javier Hagen, Šveice) , artistiskais kameransamblis ART-i-SHOCK, koris, kas komentārus neprasa - Latvijas Radio koris, blokflautiste Ulrike Meijere Špona (Ulrike Mayer-Spohn, Vācija ), ērģelniece Ilze Reine, vokālā grupa «Putni», oriģinālie skaņu burvji no Austrālijas Speak percussion, pianiste Heloīze Palmere (Heloise Palmer) un komponists Džons Palmers (John Palmer, Lielbritānija), altiste Liene Kļava, saksofonists Artis Sīmanis, čellistes Guna Šnē un Agate Ozoliņa, konceptuālās mākslas pārstāvis Knutte Vesters (Knutte Wester, Zviedrija), Tuvo Austrumu un Rietumeiropas mūzikas un kultūras krustpunktus meklējošais starptautiskais ansamblis, kura profesionālo sniegumu apbrīno visa Eiropa – «Sarband».
Arēnas īpašie jauniestudējumi - gaisīgā mūzikas un videoinstalāciju fantāzija «Mākoņu sana», ko veido gaismu mākslinieks, daudzu izcilu teātra izrāžu un koncertu vizuālā ietērpa autors Mārtiņš Feldmanis un videoscenogrāfs Artūrs Dzirne - Dzirnis sadarbībā ar trio ART-i-SHOCK, kā arī divu kontrtenoru, blokflautistes un ērģelnieces neparastā kvarteta saspēle programmā Baroks un Avangards. Visu svēto jeb Helovīna nakts gaisotnē, brīvi spēlējoties ar stilu elementiem koncerta vidi un mākslinieku kostīmus veidos dizaineres Ieva Taranda un Daina Gāga-Ēķe.
Festivāla ietvaros, no 10. septembra līdz 26. novembrim Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas LMT Kamerzālē notiks mūsdienu mūzikai veltītas lekcijas/diskusijas: uzstāsies Ilma Grauzdiņa (Mūsdienu mūzika - vai tikai nopietns sarunu biedrs?), Boriss Avramecs (Rokmūzikas un akadēmiskās mūzikas krustcelēs), Artūrs Mednis (Sociālo tīklu akcijas - kā mūzika kooperē ar mūsdienu laikmetu?), Džons Pamers (Lielbritānija; Kā klausīties mūsdienu mūziku?) un Havjērs Hāgens (Šveice ; Vai mūsdienu mūzikai ir pilsonība?).
Ieeja lekcijās bez maksas, biļetes uz koncertiem Biļešu Paradīzes kasēs.