Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Par labāko LNOB aizvadītās sezonas jauniestudējumu atzīts balets «Romeo un Džuljeta»

LETA
Par labāko LNOB aizvadītās sezonas jauniestudējumu atzīts balets «Romeo un Džuljeta»
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Par labāko Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) aizvadītās sezonas jauniestudējumu atzīts Sergeja Prokofjeva balets «Romeo un Džuljeta».

Iestudējums šovakar saņem «Latvijas Gāzes» Gada balvu operai attiecīgajā nominācijā. Uzvarētājs šajā nominācijā tika noskaidrots skatītāju balsojumā Latvijas sabiedrisko mediju portālā «www.lsm.lv».

Baleta iestudējuma «Romeo un Džuljeta» horeogrāfi ir Valentīna Turku un Leo Mujics, muzikālais vadītājs un diriģents - Mārtiņš Ozoliņš, diriģents - Jānis Liepiņš, scenogrāfs - Marko Japels, kostīmu mākslinieks - Leo Kulašs, bet gaismu mākslinieks ir Paskāls Merā.

«Latvijas Gāzes» Gada balvu operai pasniedz jau desmito reizi, un šogad kopumā tiks pasniegtas 11 balvas.

Balva par īpašiem nopelniem piešķirta šovasar mūžībā aizgājušajai vokālajai pedagoģei Anitai Garančai, bet balvu nominācijā «Leģendārs mūžs mākslā» iegūs operdziedātājs Kārlis Zariņš.

Balvu kā labākais operas solists saņems baritons Armands Siliņš un tenors Raimonds Bramanis, bet balvu kā labākā baleta soliste saņems Elza Leimane-Martinova, savukārt kā labākais baleta solists - Arturs Sokolovs.

Ar balvu par ieguldīto mūža darbu LNO mākslinieciskajā jomā tiks godināts operdziedātājs Samsons Izjumovs, bet ar balvu par ieguldīto mūža darbu LNO tehniski administratīvajā jomā tiks apbalvota skatītāju apkalpošanas daļas vadītāja Anita Ķepīte.

Balva nominācijā «Labākais orķestra mākslinieks» tiks piešķirta klarnetistam Atim Asarim, bet balva par īpašiem mākslinieciskiem sasniegumiem iepriekšējā sezonā tiks pasniegta Artura Maskata operai «Valentīna».

Šogad «Latvijas Gāzes» Gada balvas operai žūrijā darbojās kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), VSIA «Latvijas Nacionālā opera un balets» valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, bijušais AS «Latvijas Gāze» valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, Igaunijas Nacionālās operas direktors Aivars Mae, Latvijas Radio 3 direktore Gunda Vaivode, mākslas kritiķe un kuratore Helēna Demakova, AS «Itera Latvija» prezidents Juris Savickis.

AS «Latvijas Gāze» sadarbība ar LNOB tika sākta 2005.gadā, kad uzņēmums kļuva par lielāko atbalstītāju operas vēsturē. Sniegtais finansējums jau daudzus gadus veicinājis LNOB mākslinieciskā līmeņa izaugsmi. «Latvijas Gāzes» atbalsta redzamākā virsotne ir «Latvijas Gāzes» Gada balva operai, kuru ik gadu saņem ne tikai operas un baleta mākslinieki, bet arī aizskatuves cilvēki - tie, kuru darbs operas ikdienā ir tikpat nozīmīgs.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu